reklamı kapat

NEO & Ontology Partnerliğinde 40 Milyon $ ONT Airdrop’la Dağıtılıyor

11 Temmuz 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

NEO token’ı sahiplerine ücretsiz airdrop kampanyasında 40 milyon değerinde ONT token’ı dağıtılacak.

Her iki proje de Çin merkezli ve Şangaylı Blockchain AR&GE şirketi Onchain tarafından geliştirildi. TRON ve EOS’tan sonra Ontology de yakın zamanda kendi ağına taşındı. Ontology artık NEO Blockchain’inde hayat bulan bir NEP-5 token’i değil; bağımsız bir token.

NEO yönetim kurulu, 2 Mart tarihi itibariyle tüm NEO sahiplerinin sahip oldukları 1 NEO için 0,1 ONT alacağını açıklamıştı. Açıklama, Ontology’nin NEO yönetim kuruluna bir nevi yapılan iş birliği için teşekkür etme ve NEO’ya destek verme amacıyla 100 milyon ONT bağışlayacağını açıklamasının ardından geldi. Geçtiğimiz günlerde NEO airdrop’un ikinci kısmının başladığını duyurdu. Reddit kullanıcıları hafta sonu airdrop token’larını aldığını doğruladı.

ONT yıl başlarında mail listesine kaydolup, KYC doğrulaması yapan tüm kullanıcılara airdrop’la 1000 ONT (yaklaşık 4000$) vermişti. Mart ayında yapılan Ontology açıklamasında ise dolaşımdaki token’ların %53,75’inin yapılacak ortaklıklar ve geliştirmelere harcanacağı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Coin Türk okurlarıyla NEO’nun yeni bir merkezsizlik dönemine girdiğini paylaşmıştık. “Çin’in Ethereum’u” olarak anılan NEO, diğer grupların ağ node’u çalıştırmasını kolaylaştırdı. Bu durum NEO fiyatının büyük bir dalgalanma yaşamasına sebep oldu. Ancak “merkezsizlik açıklaması” piyasada kuşkuyla karşılandı ve NEO’nun daha tamamlaması gereken (consensus node’larının seçimi gibi) birçok iş bulunuyor.

Son yıllarda yapılan airdrop kampanyalarının token fiyatlarına ve hacme büyük bir momentum getirdiğine şahit olduk. Airdrop’lar sayesinde kripto para projeleri daha fazla kişi tarafından tanınıyor ve projeler hakkında farkındalık yaratılıyor. Ancak airdrop’ların yeni bir şey olduğunu söylemek abeslik olur. Bitcoin’den Dogecoin’e birçok kripto para, kullanıcıların kripto para sahibi olması ve kripto paraları tecrübe etmesi için bu yönteme başvurdu.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.