reklamı kapat

%50 Değer Kazanan NEO’da “Merkezsizlik” Dönemi Başlıyor

7 Temmuz 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

“Çin’in Ethereum’u” yakıştırması yapılan NEO, 29 Haziran – 5 Temmuz arasında %50 değer kazandı. NEO fiyatı 27 dolardan 42 dolara kadar çıkarak 3 hafta önceki değerine ulaştı. Fiyatı tetikleyen en büyük gelişmelerden birinin NEO’nun merkezsizlik temalı açıklamaları olduğu düşünülüyor.

NEO’nun web sitesinde ve Twitter adresinde geçtiğimiz günlerde şu yazı paylaşıldı:

NEO Vakfı 4 Temmuz 2018’de yeni consensus node’larının seçimini başlattı; bu, NEO’da merkezsizlik açısından yeni bir dönemi başlatıyor. City of Zion’ın çalıştırdığı aday node test ağında altı aydan uzun bir süre sorunsuz bir şekilde çalıştıktan sonra yeni consensus node’u seçildi. City of Zion (CoZ), Neo Blockchain’i üzerinde çalışmalar yapan ve açık kaynak geliştiricilerinden oluşan bağımsız ve uluslararası bir grup.

Yazının geri kalanında, Kasım 2015’te test ağının devreye girmesiyle başlayan merkezsizlik sürecinin devamında NEO’nun attığı adımlar aktarılıyor. Temmuz 2018’de consensus node adaylarının yer aldığı bir site açıldı ve NEO vakfı yeni consensus node’u olarak CoZ’i oyla seçti. CoZ’te geliştiricilerin yanı sıra tasarımcılar ve çevirmenler de bulunuyor.

Merkezsizlik devrinin başlamasıyla birlikte NEO geri dönüşü olmayan bir yola giriyor. Bundan böyle NEO topluluğu NEO’nun geliştirilme sürecinde ağa aktif olarak katkıda bulunabilecek. %50’lik fiyat artışı da kripto para topluluğunun ve NEO topluluğunun merkezsizliğe verdiği önemi gösteriyor.

Yazımızın yayıma hazırlandığı sırada NEO 36,80 dolardan işlem görüyor ve 2,39 milyon dolarlık piyasa değeriyle listenin 11. sırasında yer alıyor. Tüm zamanlar rekorundan da çok uzakta seyreden NEO’nun ilerisi için büyük bir artış potansiyeli bulunuyor. Şayet piyasa orta ve uzun vadede geri dönüş sinyalleri verirse NEO da büyük bir patlama yaşayabilir.

Kaynak: usethebitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.