CoinTürk Manifestosu

CoinTürk olarak bizler, kripto para adıyla bilinen ve gelecekte çok daha büyük ve derin teknolojik gelişmelere yol açacağına inandığımız bu yeni eko sistemin gelişimine ve doğru şekilde tanıtılmasına çok büyük önem veren bir ekibiz. Merkezi olmayan bu yeni eko sistemi tanıtırken doğru bilgiyi paylaşma konusunda özenle çalışıyoruz. Çünkü doğru bilginin ve şeffaflığın kalıcı, güvenilir ve saygın olmanın en önemli unsuru olduğunun farkındayız.

Türkiye’de Bitcoin ve diğer tüm kripto paraların iyi anlaşılması, doğru anlatılması, daha yaygın şekilde kullanılması, ticaret hayatına ve hukuksal sisteme adaptasyonu için ekip olarak her türlü yeni fikre açık olacağımızı, eleştirilere ve ön yargılı yaklaşımlara karşı sabırlı ve toleranslı olacağımızı bilmenizi isteriz. Çünkü yeni bir sitemde her zaman destekleyenlerden daha çok karşı çıkanların olacağının bilincindeyiz.

Bilginin paylaşarak çoğaldığı ve buna hiçbir engellemenin karşı koyamadığı çağımızda, doğru bilgiyi paylaşarak çoğaltmak en önemli görevimizdir. Çıkış noktalarımızdan birisi olan ve rahatsızlık duyduğumuz bir şey de “ulusal basındaki bilgi ve haber eksikliği” dir. Bu eksikliği gidermenin bizlerin yani bu sistemin “gerçekten” içinde olanların görevi olduğuna inanıyoruz.Bu yolda yayınladığımız haberlerin kalitesini ve güncelliğini çok kısa bir sürede ulusal basın organlarının ilgisini çekecek seviyeye taşıyacağız.

CoinTürk olarak kripto eko sistemini “sadece para kazanma fırsatı” olarak görenlerden değiliz. Bu nedenle sitemiz maddi kaygıların çok üzerinde bir sorumluluk içermektedir.Bu yeni eko sistemin gelecekte sadece para kazandıran bir sistem olmaktan çok daha değerli konulara hizmet edeceğini biliyoruz. Özgür bir internet bunun ilk adımı olacaktır… İlerleyen aşamalarda ise kriptografinin güvenilirliği sayesinde çok daha ciddi konularda hayatımızda yerini alacaktır. Biz, Kripto para eko sisteminin “internetten sonraki en büyük buluş” olabileceğine inananlardanız. Bu nedenle Türk toplumunun bu yeni dünya ile tanışmasını sağlamak adına çok önemli bir görev üstlendiğimizi düşünüyoruz.

Bizim gibi düşünen, bizimle birlikte çalışmak isteyen, fikirleri, eleştiriler olan, yani kısacası kripto para dünyasına her ne şekilde olursa olsun katkıda bulunmak isteyen herkesi aramızda görmekten mutluluk duyarız.