X


Ontology Coin Nedir?

Ontology projesi şirket kullanımlarına özel blockchain çözümleri sunuyor.
22:22
29 Kasım 2019
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ontology projesi Blockchain teknolojisini kullanarak ticari kuruluşlara güvenilir, yüksek performanslı ve dağıtık bir sistem sunmayı hedefliyor. Çeşitli sektörlerden şirketler Blockchain teknolojisini kullanmak isteseler de, bunu yapmaları için nereden başlayacaklarını bulamayabiliyorlar. Ontology projesi iş yerleri ve genel olarak iş amaçlı kullanılması için Blockchain çözümleri sunmayı misyon edindi. Ontology geliştiricileri Blockchain’i farklı şekillerde biçimlendirip, iş alanın ihtiyaçlarını karşılamak için çözüm üretmeye odaklanıyor.

ONT Coin Nedir?

Ontology Blockchain’inin sunduğu hizmetler arasında kimlik doğrulama, veri değişimleri, verilerin birbiriyle bağlantısı ve uyum sağlaması bulunuyor. Bildiğiniz gibi Blockchain şu anda herhangi bir işletmenin çabucak kullanılabileceği halde hazır değil. Bu yüzden iş dünyasında Blockchain’in yaygınlaşmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca birçok şirket açık kodlu programlara bütün verilerini emanet etmek istemeyebiliyor. İşte tam bu noktada Ontology ‘’güven’’ kelimesini ön plana çıkarıyor ve Blockchain uyumu sağlamak isteyen işletmelere çözüm sunuyor.

Ontology Coin

Ontology Coin ve NEO (NEO Coin Nedir?); Onchain isimli finansal teknoloji firmasının oluşturduğu Blockchain projeleri. Bildiğiniz gibi NEO daha çok fiziksel değerlerin Blockchain üzerine kaydedilmesine odaklıydı. Her iki Blockchain de merkezsiz uygulamalar için tasarlanmış olsa da Ontology Blockchain’i iş ile ilgili çözümler sunduğu için daha özel bir Blockchain. Ontology Blockchain’i de halka açık çalışıyor ancak kişisel veriler sadece kullanıcının kontrolünde oluyor. Bu açıdan NEO ve Ontology ayrılıyor. Esasen Ontology Blockchain’i NEO Blockchain’i ile gerçek dünya arasında bir köprü görevi görüyor, yani NEO ekosisteminin bir parçası.

Ontology Coin Yorum

Ontology Coin, ONT Coin veya ONT token için halka açık bir ICO düzenlemedi. Bazı ONT token’leri NEO sahiplerine airdrop’la dağıtıldı. Bir kısım ONT token’leri ise e-posta abonelerine gönderildi. Ontology token yapısı NEO’nun NEO-GAS sistemine benzetilebilir, ONT token’lerinin yanı sıra ONT sahiplerine zamanla dağıtılan ONG token’ları bulunuyor. Ontology Coin her ne kadar 2018 başlarında 10 dolarlık bir değere ulaşsa da şu anda 0,75 USD değeri ile piyasada kendine yer edinmeye çalışıyor. Fakat ONT Coin’in genellikle ilk 30 kripto para arasında yer alması olumlu bir ONT coin yorum yapmamızı sağlıyor. Ontology Coin takip edilmesi gereken kripto paralar arasında yer alıyor.

Ontology Coin Hangi Ülkenin

Çinli kuruculara sahip olan Ontology Coin, dünyanın farklı ülkelerinden çalışanlara sahip. 2017 yılının sonlarında start alan proje bugün dünyanın dört bir köşesinden kullanıcılara ve şirketlere hitap ediyor. Her ne kadar kurucuları olsa da merkezi olmayan bir proje olduğu için herhangi bir ülkeye veya kuruma bağlı olmadığı söylenebilir.

Ontology Coin Fiyat

Yazının güncellendiği tarih itibariyle 0,75 dolardan işlem gören ONT Coin 500 milyon doların üzerindeki piyasa değeriyle kripto para piyasa değeri sıralamasında 27. sırada yer alıyor. Ontology Coin TL fiyatı ise 5,15 TL’dir.

Ontology Coin Grafik

ONT coin grafik incelendiğinde 2017 sonlarındaki kripto para boğa piyasasında 10 dolarlık bir seviyeye ulaşan ONT Coin, 1 milyar doları aşan bir piyasa değerine ulaşmıştı. Şu an ise piyasa değeri yarı yarıya düşmüş olmasına rağmen halen önemli kripto paralardan biri olarak görülüyor.

ONT grafik – Ontology grafik

Ontology Coin Nasıl Alınır?

ONT Coin satın almak için dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsalarından biri olan Binance kullanılabilir. Binance, Tükçe dil desteği ve kimlik onaysız işlem yapılabilmesi sebebiyle Türkiye’den binlerce kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar