X


Illuvium Coin Nedir?

Illuvium, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir açık dünya fantezi savaş oyunudur. 
10:58
27 Eylül 2021

Illuvium, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir açık dünya fantezi savaş oyunudur. Genellikle Ethereum’daki ilk AAA oyunu olarak lanse edilen Illuvium, çeşitli toplama ve işlem özellikleri aracılığıyla hem sıradan oyunculara hem de sıkı DeFi hayranlarına bir eğlence kaynağı sağlamaya çalışıyor.

Illuvium (ILV) Nedir?

Illuvium dünyasında, Illuvials olarak bilinen, savaşta onları en iyi şekilde kullanan ve onları sağlığına kavuşturan oyuncular tarafından yakalanabilen yaratıklar yaşar. İlk andan itibaren, oyuncu koleksiyonunun sadık bir parçası olurlar ve Illuvium’un otomatik savaşçı oyununun bir parçası olarak diğer maceracılarla savaşırken kullanılabilirler.

Oyun, bir açık dünya keşif oyunu ile bir PVP savaş oyunu arasındaki bir füzyondur. Oyuncular zamanlarını oyun dünyasının uçsuz bucaksız yerlerini keşfederek veya güçlü canavarlardan oluşan ekiplerini oluşturarak geçirebilirler.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Illuvium, 2020’den beri geliştirilmekte ve kurucu ortaklar da dahil olmak üzere dünya çapında 40’tan fazla kişiden oluşan bir ekip tarafından inşa edilmektedir.

ILV tokenı, Illuvium ekosisteminde bir dizi kullanıma sahiptir. Oyuncuları oyun içi başarıları için ödüllendirmek için kullanılan ana tokendır, oyunculara Illuvium Vault’taki paylarına erişim hakkı verir ve Illuvium merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) aracılığıyla oyunun yönetimine katılmak için kullanılır.

Diğer blockchain destekli oyunların aksine Illuvium, çeşitli bölgelerine dağılmış 100’den fazla benzersiz Illuvial ile tamamen 3D bir ortama sahiptir. Her Illuvial, birinci sınıf sanatçılardan oluşan bir ekip tarafından tasarlanarak, büyük bütçeli bireysel oyunlara alışmış oyunculara hitap etmesini sağlar.

Bunlara ek olarak hem Illuvium hem de Axie Infinity, savaşılabilen, takas edilebilen ve yükseltilebilen koleksiyonluk oyun içi karakterlere sahip olsa da, bu yaratıkları çevreleyen oyun dünyasının kapsamı biraz farklıdır.

Bir tarafta Illuvium, yavaş yavaş ortaya çıkan bir hikayesi ve devasa, açık, keşfedilebilir bir manzaraya sahip bir 3D rol yapma oyunu iken, Axie Infinity, Pokemon’u andıran Axies olarak bilinen sevimli yaratıkları içeren oldukça popüler, ilginç bir 2D oyundur.

Illuvium Coin Yorum

Kripto para birimleri, blockchain ve oyun endüstrisi iç içe geçmeye başladı. Bu sebeple de blockchain tabanlı oyunlar ve oyun token’ları büyük ilgi görüyor. Illuvium da bu ekosistemde gelişen ve ilk günden bu yana dikkat çeken bir coin olarak değerlendirilebilir.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 529 USD ile işlem gören Illuvium coin, Bitcoin (BTC) karşısında da 0.0121 BTC ile işlem görüyor. Illuvium coin’in 22 Haziran 2021’de 2.868 dolar ile en yüksek seviyeyi ve 29 Mayıs 2021’de 29 dolar ile dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak Illuvium coin toplam arzının 10,000,000 ILV Coin olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Illuvium Coin Nasıl Alınır?

ILV Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

ILV Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından ILV Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), Tether (USDT) ve BUSD alarak ILV işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar