X


Eski ABD’li Hazinedardan Ripple Açıklaması: XRP Diğerlerinden Farklı!

Eski ABD Hazinedarı Rosie Rios yaptığı açıklamalarda XRP’nin sınır ötesi ödeme işlevine değindi ve diğer kriptolardan ayrıştığını söyledi. 
10:46
27 Eylül 2021

Her ne kadar ABD ve Ripple arasında bir yasal süreç devam ediyor olsa da Ripple’ı destekleyen Amerikalı isimler de var. Eski ABD Hazinedarı Rosie Rios yaptığı son açıklamalarda XRP’nin faydalı olduğu durumları değerlendirdi.

Sınır Ötesi Ödemeler

Rios Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Ripple’a bağlı dijital para biriminin sınır ötesi ödemeler için kullanıldığını dile getirdi. Rios’a göre bu durum XRP’yi spekülasyon olarak kullanılan diğer kripto para birimlerinden ayırıyor.

Rios, Çin’in bugüne kadarki en şiddetli kripto para birimi yasağının bir şekilde bahsi geçen farkı vurgulaması gerektiğine inanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Rios, Ripple’ın Yönetim Kurulunda

Bu noktada Rios, Ripple’ın yönetim kurulunda olduğu için yaptığı açıklamaların taraflı olabileceği ifade ediliyor. Bilindiği gibi  San Francisco merkezli şirket, Mayıs ayı başlarında  Rios’u Yönetim Kuruluna dahil etmişti.

Öte yandan Kraken CEO’su Jesse Powell, XRP’yi tanıtmak için son zamanlarda yapılan çabalara yanıt olarak Rios ve Ripple ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Powell konuyla ilgili olarak, “Bu politikacılardan bazılarının fikirlerini nereden aldığını merak ediyorsanız, hepimiz aynı takımda değiliz ve hepimizin aynı hedefleri yok. Bunu unutmayın.” sözlerini kullandı.

Mart ayında Powell, geçen Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple‘a dava açılmasının ardından XRP’nin borsalar için “büyük bir asimetrik risk” oluşturmaya başladığını belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar