f Ne SHIBA Ne Ethereum Ne de XRP! Bildiğiniz Tüm Altcoinler'i Unutun Ona Bakın! İşin Uzmanı Paylaştı! › COINTURK

Ne SHIBA Ne Ethereum Ne de XRP! Bildiğiniz Tüm Altcoinler’i Unutun Ona Bakın! İşin Uzmanı Paylaştı!

Özet

  • InvestAnswers'ın anonim sunucusu, Ethereum'a rakip olan Solana'nın büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor.

  • Analiste göre, Solana Ethereum'u birçok önemli kategoride geride bırakıyor ve fiyat artışı için büyük bir fırsata sahip.

  • Solana'nın piyasa değeri Ethereum'unkinden çok daha düşük olmasına rağmen, yatırımcılar için cazip bir seçenek olabilir.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
20:10
6 Eylül 2023

Popüler kripto kanalı InvestAnswers’ın anonim sunucusu ve tecrübeli kripto para analisti yüksek kurumsal ilgiye sahip bir Ethereum (ETH) rakibi altcoin olan Solana‘nın (SOL) yukarı yönde büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanıyor. Analiste göre yatırımcılar güncel fiyatlarla rahatlıkla SOL satın alabilir.

Analistin Gözünden Solana’nın Potansiyeli

InvestAnswers’ın anonim sunucusu Ethereum rakibi Solana‘nın fiyatının ETH’ye göre yükseltebilecek önemli avantajlara sahip olduğuna inanıyor. Analist, “Buradaki asıl fark, Solana’nın ne kadar büyüklükte daha iyi olduğu. Buraya bakarsanız, kırmızı Solana ve deltalar, mavi ise ETH. Onu ezdiğini görebilirsiniz. Bunlar soldaki logaritmik ölçeğinde. İşte büyük fark bu. Tüm temel faktörlere bakıldığında, her birinin 10 galibiyeti var, ancak gerçekte Solana’nın kazandığı yerlerde çok daha fazla kazanıyor. Ethereum’un kazandığı yerlerde ise sadece küçük bir farkla kazanıyor.” dedi.

Analistin paylaştığı grafik Solana ile Ethereum’u karşılaştıran 19 farklı kategori gösteriyor. Solana, blok süresi, ortalama ücret ve aynı zamanda saniye başına işlem (TPS) olarak da bilinen bir Blockchain’in bir saniyede gerçekleştirebileceği maksimum işlem sayısı gibi kategorilerde Ethereum’u yeniyor. Analist, Ethereum’un Solana’dan daha köklü ve yatırımcılar için daha güvenli bir yatırım olarak kabul edildiğini de ekledi.

“Güncel Fiyatlarla Rahatlıkla Solana Alınabilir”

Yılın başından bu yana Solana’ya Ethereum’dan daha fazla kurumsal para aktığına dikkat çeken InvestAnswers’ın anonim sunucusu “Ethereum güvenli. Yerleşiktir. Uzun süredir piyasada. Risk çok daha düşük. Büyük para geldiğinde önce ETH‘ye akacaktır, ancak bu yıl şimdiye kadar kurumsal paranın Ethereum’dan çok Solana’ya aktığını gördük.” ifadelerini kullandı.

Analiste göre, Solana’nın piyasa değeri Ethereum’unkinden çok daha küçük olduğu için SOL, ETH’den daha fazla fiyat artışı yapmak gibi daha büyük bir fırsata sahip. Solana şu anda 8.2 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük 10’ncu kripto para. Ethereum ise 196 milyar dolarlık piyasa değeriyle piyasa değerine göre en büyük 2’nci kripto para olarak öne çıkıyor.

Analist bu durumdan hareketle “Yine de burada sorulması gereken sihirli soru bu. Her şeyi yıktığınızda Ethereum Solana’dan 20 kat daha mı iyi? Ve bence cevap hayır ancak Solana’da risk var, bu nedenle buna göre fon tahsisi yapıyorsunuz. Solana çantam ETH çantamın yaklaşık üçte biri büyüklüğünde ama büyüyecek ve bence daha hızlı büyüyecek ancak sağdaki küçük ince yeşil şerit, Solana’nın piyasa değeri ile ETH’nin piyasa değeridir. ETH’nin piyasa değeri 20 kat daha yüksek, ki bu çok çarpıcı. Ben bir yatırımcı olarak göreceli değer arıyorum. Solana güncel fiyatlardan çığlık atarak satın alınabilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI