X


Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Kripto para piyasası önemli ölçüde artış gösterdi. Bitcoin'in fiyatı 6.700 dolara kadar ulaştı.
09:00
24 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası 23 Eylül Pazar günü rahat bir nefes aldı. Piyasadaki kripto paraların genelinin son yirmi dört saat boyunca artış kaydettiği görülüyor. Uzun zamandır büyük bir düşüş trendinin etkisinde seyreden piyasadaki bu hareket yatırımcılara moral veriyor. Lider kripto para Bitcoin’in fiyatı ise 6,700 dolar seviyesine kadar uzandı.

Piyasanın lideri Bitcoin dün küçük bir oranda değer kaybetmişti. Ancak BTC pazar gün boyunca 6.700 dolar civarından işlem gördü. Haberin hazırlandığı sıralarda BTC fiyatı 6.697 dolar olarak tespit edildi. Bu değer Bitcoin’in son yirmi dört saatte yaklaşık %1 artış gösterdiğine işaret ediyor.

Son aylarda fiyatı büyük oranda gerileyen Ethereum ise son zamanlarda yatırımcısını yüzünü güldürüyor. Geçtiğimiz günlerde piyasa değeri açısından Ripple’ın gerisine düşen Ethereum uzun bi aranın ardından yeniden yükselişe geçerek eski pozisyonunu korumayı başarmıştı. ETH son verilere göre 243 dolardan alınıp satılıyor. Bu verilere göre ETH’nin son hafta boyunca yaklaşık %10 yükseldiğini görüyoruz. Lider altcoin’in aylık performansıysa halen %9’luk bir düşüşe işaret ediyor.

Piyasadaki en kıymetli üçüncü para Ripple (XRP) bu hafta çizdiği başarılı tabloyla yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Son zamanlarda büyük oranda değer kazanan altcoin haberin hazırladığı sıralarda günlük %2’ye yaklaşan bir artışla 0,5678 civarında bir fiyattan işlem görüyor.

Önde gelen kripto paraların değer kazanmasıyla piyasanın toplam değeri de artış göstererek 225 milyar dolara kadar yükseldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI