X


Ripple Ethereum’u Solladı, Peki Çıkış Devam Edecek Mi?

XRP piyasa değeri olarak ETH'yi geride bıraktı.
19:00
21 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasının zirvesinde yer alan kripto paralar arasında piyasa değerleri açısından değişimler yaşandı. ETH yatırımcıları ETH’nin BTC’yi yakalamasını beklerken XRP piyasa değeri olarak ETH’yi geride bıraktı.

Yıl başından bu yana Ripple XRP’nin yaşadığı en keskin çıkışın ardından, uzun süredir ikincilik tahtında oturan Ethereum Ripple’ın gerisinde kaldı. CoinMarketCap verilerine göre XRP şu anda 26,2 milyar dolar piyasa değeriyle ETH’den 3 milyar dolar daha değerli. Son 24 saatte XRP fiyatı %60 değer kazandı.

XRP rallisi için çok net bir tetikleyici olduğu söyleyemeyiz. Sadece geçtiğimiz günlerde XRP tabanlı xRapid’in bir ay ya da bir aydan daha uzun bir sürede başlatılacağı haberi medyada yer almıştı.

eToro analisti Matthew Newton XRP rallisi hakkında şunları söyledi:

XRP hakkında çok farklı görüşlerin bulunduğu kripto paraların başında geliyor. Diğer yandan diğer bütün Blockchain şirketlerine kıyasla çok fazla göz önünde bulunan Ripple’ın fiyat trendleri oldukça keskin ve hareketli oluyor. Beklenti yükseldikçe nerelere varabileceğini kestirmek çok zor.

Finansal teknoloji firması Revolut yöneticisi Ed Cooper rallinin devam edebileceğini söylemek için henüz erken olduğunu ifade etti. Özellikle XRP destekçilerinin yüzünü güldüren artışın halen yıl başına göre düşük değerde olduğunu belirtti.

Daha önce aralık ve ocak aylarında XRP kısa süreli ETH’nin önüne geçmeyi başarmıştı. O zamanlarda Bitcoin bir anda 100 milyar dolar piyasa değerine ulaşmıştı ve XRP 3,84 dolardan işlem görüyordu. Ancak ardından ETH gümüş madalyayı geri aldı ve 2018 yılı boyunca bugüne kadar korudu.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar