X


Poloniex, 25 Eylül’de 8 Kripto Para Birimini Platformundan Kaldıracak

Poloniex, 25 Eylül'de düşük hacimli 8 kripto para birimini platformundan kaldıracak.
08:00
22 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bir dönemin popüler kripto para borsalarından biri olan Poloniex’deki kan kaybı durdurulamıyor. Yeni nesil kripto para borsalarının geliştirilmesiyle popülaritesinin yanı sıra işlem hacmini de büyük ölçüde kaybeden Poloniex neredeyse yok olmaya yüz tutmuş durumda.

Poloniex 19 Eylül’de yaptığı açıklamada 8 kripto para biriminin platformdan kaldırılacağını açıkladı. Kullanıcılara ise işlemlerini kapatmaları ya da hali hazırda ellerinde bulunan kripto paraları başka platformlara transfer etmeleri için 30 gün süre verildi. Poloniex, bu hamlesinin müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için gösterdikleri sürekli gayretin bir parçası olduğunu kaydetti.

Goldman Sachs destekli Circle geçtiğimiz aylarda Poloniex’i satın almıştı. Bitcoin Magazine’e konuşan bir Circle yetkilisi 8 kripto paranın platformdan kaldırılmasının Circle Varlık Kriterleri’ne uygun olarak gerçekleştirildiğini açıkladı. Ancak yetkili, 8 kripto paranın Poloniex’in hangi kriterlerini karşılamadığını açıklamadı.

CoinMarketCap verilerine göre bu yılın başında günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük 14. kripto para borsası konumunda olan Poloniex, eylül ayı itibariyle 34. sıraya gerilemiş durumda. Poloniex’in işlem hacmindeki bu devasa düşüşün en büyük nedenlerinden biri de çoğu kripto para yatırımcısının artık Binance, BitMEX gibi yeni nesil platformları tercih etmesi.

Poloniex özellikle platformdaki az bilinen ve düşük işlem hacime sahip kripto paraları kaldırıyor. Öyle ki bu kripto paralardan bazıları ocak ayındaki boğa sezonunun ardından çok ciddi değer kayıpları yaşadı. Fakat daha da kötüsü Poloniex gibi büyük bir borsadan kaldırılmak birçok kripto para birimi için yok olmak anlamına gelebilir.

Poloniex’in 25 Eylül’de platformdan kaldıracağı 8 kripto para birimi şöyle; BitcoinDark (BTCD), Bitmark (BTM), Einsteinium (EMC2), Gridcoin (GRC), NeosCoin (NEOS), PotCoin (POT), VeriCoin (VRC), BitcoinPlus (XBC).

Kaynak: Bitcoinmagazine.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar