X


800 Dolardan 200 Dolara Ethereum’un Hikayesi

Piyasadaki en değerli altcoin Ethereum uzunca bir süredir büyük bir düşüş trendinin etkisinde. Peki ETH'nin geleceğinde neler var?
08:30
23 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasındaki en büyük değere sahip altcoin Ethereum (ETH) oldukça uzun bir süredir büyük bir düşüş trendinin etkisinde. Mayıs ayında 800 dolar seviyelerinde seyreden ETH fiyatı geçtiğimiz günlerde 200 doların altına gerilemişti. Tüm bu düşüşlerin mağduru olan Ethereum yatırımcıları ise altcoin’in ulaşacağı dip noktanın neresi olduğunu tartışıyor.

Ethereum son zamanlarda fiyatını bir nebze artırarak 200 doların üzerine taşımayı başardı. Yatırımcısına derin bir nefes aldıran ETH bu haberin hazırlandığı sırada 239 dolardan işlem görüyor. Peki Ethereum’da yaşanan bu büyük düşüşün sebepleri neler olabilir?

Kripto para piyasasına giriş yapan bir çok sayıda yeni altcoin, belirli kriptoların değerinin azalmasına neden olmuş olabilir. Uzmanlara göre bu durumun kurbanlarından birisi de Ethereum. Bilindiği üzere piyasa her geçen gün yeni bir ICO projesine sahne oluyor ve sonuç olarak yeni bir kripto para piyasaya sürülüyor. Çoğu uzmanın ortak görüşüne göre yatırımcılar ETH varlıklarını satarak bu projelere giriş yapmış olabilir.

ETH fiyatının mayıs ve ağustos aylarındaki ayı piyasalarında büyük oranda gerilediğini görüyoruz. Bu dönemlerde ETH büyük oranda satıldı. Ağustos ayında fiyatı 300 dolara kadar gerileyen ETH büyük bir düşüş eğilimi gösterdi. Ethereum ağında yaşanan sıkıntıların ve tartışmaların da bu düşüşe etki etmiş olabileceği ifade ediliyor. EOS gibi rakip altcoin’lerin elinin kuvvetlenmesini de görmezden gelmemek gerekiyor.

Tüm bu değişkenler göz önüne alındığında Ethereum’un geleceği için kesin bir şey söylemek gerçekten güç. Kimi uzmanlar ETH’nin bir direnç seviyesi oluşturmazsa daha da düşeceği görüşündeyken, kimileriyse yakında beklenen patlamayı yapabileceğini düşünüyor.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar