X


Ethereum Fiyatı Ne Kadar Düştü? İki Haneyi Görür Mü?

Ethereum'un fiyatı son düşüşlerin ardından yeniden 200 doların altını gördü.
08:30
18 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası geçtiğimiz yılın sonunda ulaştığı tüm zamanlar rekorunun ardından sürekli değer kaybetti. Piyasaya oldukça uzun bir süre boyunca hakim olan düşüş trendleri yatırımcıların bir sonraki boğa trendini dört gözle beklemesine yol açıyor. Ancak piyasa yeni bir düşüş trendinin etkisi altına girdi ve başta Ethereum (ETH) olmak üzere çoğu altcoin bu durumdan nasibini aldı.

Kripto paralar arasında en büyük piyasa değerine sahip altcoin Ethereum son zamanlarda pek de iç acıcı günler geçirmiyor. Uzun vadede büyük oranlarda değer kaybettiği bilinen ETH geçtiğimiz günlerde fiyatını yeniden 200 dolar seviyesinin üzerine taşımayı başarmıştı. Ancak son düşüşün ardından ETH fiyatı bir kere daha bu seviyenin altını gördü.

Lider altcoin Ethereum geçtiğimiz hafta 175 dolara kadar gerilemişti. Ancak piyasa geneline hakim olan yükseliş hareketinin ardından bu fiyat 225 dolara dek dayandı. Son düşüşün ardından fiyat yeniden 200 doların altını görünce piyasa uzmanları yeni bir ihtimali kullanıcıların gündemine getirdi. Bazı analistler ETH’nin gelecekte iki haneli fiyatlara düşebileceği ihtimali üzerinde durdu. Ethereum haberin hazırlandığı sıralarda 197 dolardan işlem görüyordu.

Piyasadaki son düşüşün etkilediği tek altcoin elbette ki ETH değil.  Sahip olduğu piyasa değeri açısından en iyi beşinci kripto para EOS da büyük ölçüde değer kaybetti. Son yirmi dört saatte yaklaşık %10 oranında gerileyen EOS’un düşünü Bitcoin Cash, Litecoin, Cardano, IOTA, TRON ve NEO gibi altcoin’ler izledi.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar