X


Bloomberg Analisti Bitcoin İçin İyi Haberi Verdi!

Bitcoin (BTC) kısa sürede 10.000 dolar olabilir mi?
20:00
5 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bloomberg Intelligence‘ın öne çıkan kripto para analistlerinden Mike McGlone, 2019 yılı Aralık Bitcoin (BTC) analizi sonrasında 2020 yılı için ilk açıklamalarını yayınladı.

Bitcoin Kısa Sürede 10.000 Dolara Çıkabilir!

McGlone ilgili analizinde lider kripto para birimi Bitcoin’in 6.500 dolar üzerinde tutunmayı başarabildiği sürece boğaları kaçırmayacağını vurguladı. Bitcoin’in 2020 yılında 10.000 dolara çıkabileceğini belirten analist, biraz daha ileri gitti ve bunun ”her an olabileceğini” dile getirdi. Bitcoin’in 10.000 doları aşacağına dair çeşitli sebepler de yayınlayan McGlone, şunları ifade etti:

”Altın’ın yükselişe geçeceği tarihlerdeyiz ve Bitcoin de altın ile beraber yükseldiğini defalarca kanıtladı. Altın şu an için düşüş trendinde olsa da geçtiğimi yaz ticaret savaşları esnasında ciddi bir yükseliş elde etti ve makro görüntü bunun yeniden olacağını gösteriyor.”

McGlone’un altın tabanlı birinci analizinin yanı sıra, Bitcoin‘in kendi yapısında bulunan bir faktör de yükseliş sebepleri arasına dahil edildi. Ünlü analist sınırlı sayıda üretilebilecek olan BTC’nin 2020 yılında blok ödülü yarılanması yaşayacağını ve bu sayede günlük üretiminin azalacağını açıkladı. Basit arz – talep dengesine göre bile Bitcoin’in yükseleceğinin bariz olduğunu belirten McGlone, aslında bu konuda yalnız sayılmaz.

Kripto para sektörünün tanınan simalarından Spencer Bogart da yaptığı en güncel açıklamasında Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içerisinde ciddi yükseliş elde edeceğini ifade etmişti. İlgili haberin tüm detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar