Reklam

Stratis (STRAT) Coin Nedir? Nasıl Çalışır?

Stratis finans sektöründeki şirketlere yönelik tasarlanmış bir platformdur.
23:00
5 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Stratis finans sektöründeki şirketlere yönelik tasarlanmış bir Blockchain hizmet platformu şeklinde ifade edilebilir. Blockchain teknolojisinin sunduğu benzersiz olanaklardan faydalanarak işletmelerini büyütmek ya da kullanıcılarına daha kaliteli hizmet vermek isteyen şirketler Stratis platformundan faydalanabilirler.

STRAT Coin Nedir?

Stratis (STRAT) Stratis platformu dahilinde kullanılan yerel para birimi olarak biliniyor. Stratis platformunu kullanarak Blockchain teknolojisinden masrafsız ve kolay bir şekilde faydalanmak isteyen işletmeler bu kripto parayı kullanacaklar.

Üstelik Stratis ekibi kullanıcılarına başka hizmetler de sağlıyor. Müşterilerine danışmanlık hizmetleri veren ekip kendilerine başvuran işletmelerin Blockchain teknolojisinden faydalanırken hangi özellikleri kullanmaları ya da bu özellikleri nasıl uygulamaları gerektiği gibi konularda şirketlere tavsiyelerde bulunuyor.

Stratis Nasıl Çalışır?

Stratis şirketlerin kendi Blockchain temelli uygulamalarını yaratabilmelerine imkan tanıyor. Uygulama geliştirme sürecini basitleştirmeyi başaran Stratis, Blockchain teknolojisinin kullanım alanlarının çeşitlenmesi sürecine katkı sağlayan projeler arasında gösterilebilir. Stratis kendi ağı üzerinde üçüncü taraf organizasyonlar tarafından farklı ve özel Blockchain’ler oluşturulmasına olanak sunuyor. Stratis Blockchaini üzerinde güvence altına alınan bu Blockchain’ler kullanıcıların ihtiyaçlarına göre düzenlenebiliyor. Ayrıca belirli müşteriler ve uygulama geliştirme ara yüzleri bu yan zincirlere erişebiliyorlar.

Şirketler Stratis ağında oluşturulan yan zincirlerden faydalanarak kendi Blockchain uygulamalarını kolay bir şekilde başlatabilirler. Üstelik bu sayede birçok masraftan kurtulan şirketler kendi Blockchain altyapılarını oluşturma sürecinin karmaşasından da sıyrılmış oluyor. Dahası Stratis Blockchain’ini kullanan şirketler Ethereum ve Waves gibi önceden var olan Blockchain’lerin özelliklerinden de faydalanabiliyorlar.

STRAT Coin Nereden Alınır?

Stratis ekibi platformun geliştirilme ve pazarlama sürecini finanse edebilmek için 21-26 Haziran 2016 tarihlerinde bir ICO düzenlemişti. STRAT borsalardan ilk defa işlem görmeye başladığı tarihten itibaren toplamda %700 oranında değer kazandı. Son olarak dünyanın en büyük kripto para borsalarından Bithumb’da listelenen STRAT Token’ları Binance da dahil birçok platformdan edinebilmeniz mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar