X


Bitcoin Binance Üzerinde 680 Dolardan İşlem Gördü!

Bitcoin bir anda 680 dolardan satıldı!
18:00
5 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2019 yılında oldukça dalgalı bir grafik çizse de, henüz 6.000 dolar bandının altına gerilemedi ve bugün yaşanan beklenmedik düşüş kesinlikle birçok kripto para yatırımcısını hayrete düşürecek.

BTC/USDS İşlem Çifti 680 Dolara Düştü!

Popüler kripto para borsası Binance üzerinde bugün yaşanan olayda, BTC/USDS işlem çiftinin çok kısa bir süreliğine 680 dolara kadar düştüğü görülmekte.

StableUSD (USDS) bu yazının kaleme alındığı an itibariyle CoinMarketCap üzerinde toplam piyasa değerine göre 540. kripto para birimi konumunda   ve normalde ABD dolarına 1’e 1 oranında endeksli olan stablecoin’in fiyatı da 0,99 dolar şeklinde gözüküyor. Sadece sıralamasından bile söz konusu stablecoin’in ne kadar bilinmeyen bir proje olduğunu söylemek mümkün. Bu fiyattan kaç kişinin ne kadar miktarda BTC aldığı veya yaratılan BTC hacmi şu an için belli olmasa da, bunun kasıtlı bir olay olmadığı araştırılmakta. Bitcoin’in en son 680 dolar seviyelerinde görüldüğü tarih ise 2016 yılı olarak bilinmekte ve bu tarihte Binance henüz kurulmamıştı bile.

Aslında Bitcoin son günlerde oldukça hareketli olaylara ev sahipliği yapıyor ve yakın tarihte 1 saat içerisinde 8,9 milyar dolarlık işlem hacmi rekorunu da kırmayı başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar