X


Ünlü İsim: Bitcoin’e Karşı İddiaya Girmek Akıllıca Olmaz!

Spencer Bogart Bitcoin'in (BTC) önümüzdeki beş yıl içerisinde ciddi artış yaşayacağını düşünüyor.
18:00
4 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) Kasım ayı boyunca devam ettirdiği volatilitesi, kripto para topluluğunu da adeta ikiye bölmüş durumda. Bazıları Bitcoin’in volatilesinin artması ile değerinin azalacağını ve güvenli varlık olmaktan çıkacağını vurgularken, bir diğer kesim ise bunun ciddi kazançlar adına olmazsa olmaz bir adım olduğunu iddia etmekte.

Bitcoin’in Sıradaki 5 Yılı Güzel Olacak!

Blockchain Capital’in ünlü ismi Spencer Bogart da Bitcoin‘in 2019 yılının dip seviyesine yakın zamanda inmiş olmasına rağmen hala eşsiz olduğunu savunanlardan birisi. Bogart, Bloomberg ile yaptığı son röportajında önümüzdeki beş yıl içerisinde Bitcoin’e karşı iddiaya giren yatırımcıların çok zarar edeceğini ifade etti. Bogart’a göre geçtiğimiz beş yıl Bitcoin’e ciddi bir popülarite kazandırırken, sıradaki beş yıl ise değer kazandıracak.

İnsanların geçtiğimiz beş yıl içerisinde Bitcoin’i daha fazla öğrendiğini ve buna dair ilginin arttığını dile getiren Bogart, Bitcoin fiyatının bu popülarite ve bilinirlik ile ciddi anlamda artışa geçebileceğinin altını çizdi:

”İnsanlar Bitcoin hakkında daha fazla şey öğreniyor. İnsanların geleceğe dair umutları arttı ve ben de gelecekte daha fazla BTC satın alan yatırımcı olacağını tahmin ediyorum.”

Bitcoin’in gelişim gösteren bir başka özelliği de kesinlikle işlem hızı olarak bilinmekte. Özellikle 2017 yılından sonra geliştirilmeye başlanan Lightning Network, kesinlikle küçük çaplı işlemlerin onaylanmasını hızlandırdı ve BTC’nin günlük hayatta kullanımını nispeten kolaylaştırdı. Lightning Network ve SegWit gibi gelişmeler sayesinde Bitcoin, dünyanın küresel ödeme sağlayıcısı SWIFT ile aynı buradaki haberde belirtildiği gibi kıyaslandığında bile çok daha önde gözüküyor.

Bitcoin hem hız, hem popülarite gibi konularda elde ettiği avantaj ile önümüzdeki 5 yıl içerisinde gerçekten birçok rekora imza atabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar