reklamı kapat

“Bitcoin’deki Düzeltme Hareketleri Kripto Paraların Güçlenmesine Yardımcı Oluyor”

Dünya çapında 8 milyon kullanıcısı bulunan eToro'nun CEO'su Yoni Assia gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
08:30
20 Ağustos 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Popüler kripto para borsası eToro’nun CEO’su Yoni Assia Bitcoin’deki düzeltme hareketlerinin kripto para piyasasının uzun vadede sağlıklı bir şekilde büyümesi için gerekli olduğunu kaydetti.

Ağustos ayı içerisinde 8.500 dolar bandından 5.850 dolara kadar gerileyen Bitcoin böylece 2018 yılı içerisinde üçüncü büyük düzeltmesini gerçekleştirmiş oldu. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin her ne kadar kritik sayılabilecek 5.850 dolar seviyesine kadar gerilese de kısa bir süre sonra yeniden 6 bin dolar bandının üzerine yükselmeyi başardı. Dünya çapında 8 milyondan fazla kullanıcısı bulunan eToro’nun CEO’su Assia şunları kaydetti:

Görünüşe bakılırsa kripto para piyasasındaki son düzeltme hareketi, sektörün uzun vadeli gelişimi açısından oldukça faydalı olacak. Kripto paralar henüz yeni bir teknoloji bu nedenle yüksek volatiliteli olmaları çok doğal. Son günlerdeki düzeltme hareketleri ise kripto paraların daha da güçlenmesine yardımcı oluyor. Ayrıca düzeltme hareketlerine rağmen kripto paralara yönelik talepte ciddi bir düşüş yaşanmadı.

Ağustos ayında New York Menkul Kıymetler Borsası, Microsoft ve Starbucks kripto paraların benimsenmesini ve kullanılabilirliğini arttırmak amacıyla BAAKT adlı bir girişim başlatmıştı. Japonya ve Güney Kore hükümetleri kripto paraları düzenleme çabası içinde olduklarını açıkladı. Çin, Blockchain girişimlerine 3 milyar dolarlık fon tahsis etti.

Yatırımcılar bu gelişmeler ışığında kripto paraların yükselişe geçmesini bekliyordu. Aslında spekülasyonlardan bu denli etkilenen kripto para piyasası için yatırımcılar haklı bir beklenti içerisindeydi. Ancak ne yazık ki beklenen olmadı. Kripto para piyasası; Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Ripple önderliğinde değer kaybetmeye devam etti.

Geçtiğimiz günlerde CNBC’nin Fast Money programına konuk olan Brian Kelly, CBOE’nin vadeli işlem sözleşmeleriyle Bitcoin’in fiyat hareketleri arasındaki bağlantıya dikkat çekmişti.

Kaynak: Newsbtc.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.