reklamı kapat

Bitcoin Boğasına Göre Kripto Paralar Önümüzdeki Günlerde Yükselişe Geçebilir

CNBC'nin Fast Money programına konuk olan BKCM LLC CEO'su Brian Kelly gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
14:00
17 Ağustos 2018

CNBC’nin önde gelen kripto para analistlerinden Brian Kelly, birçok kişi tarafından Bitcoin boğası olarak görülüyor. Katıldığı son CNBC yayınında kripto para piyasasının önümüzdeki birkaç gün içerisinde yükselişe geçebileceğini kaydeden Kelly böylece Bitcoin boğası görünümünü pekiştirdi.

Yılın en düşük seviyesine gerileyen kripto para piyasası geçtiğimiz salı günü güçlü bir toparlanma kaydetti. Birçok kripto para birimi bu süreçte %7 ile %8 oranında artış yaşadı. Bu yükseliş kripto para boğaları tarafından memnuniyetle karşılansa da bu yükselişin piyasadaki yukarı yönlü bir trendi tetikleyecek katalizör işlevi görüp görmeyeceği henüz bilinmiyor. Ancak Biran Kelly, piyasadaki yükselişi bazı nedenlere dayandırmak için elinden geleni yaptı.

Kelly sözlerine kripto para piyasasının son zamanlardaki hareketlerini “vahşi bir yolculuk” olarak nitelendirerek başladı. Brian Kelly, CEO’su olduğu BKCM LLC analistleri tarafından toplanan veriler ışığında CBOE’nin Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine dikkat çekti. Bu verilere göre Bitcoin, vadeli işlem sözleşmelerinin sonlanacağı tarihe kadar geçen sürede ortalama %7’lik düşüşler yaşayarak kötü bir performans sergiliyor. Ancak vadeli işlem sözleşmelerinin son kullanma tarihi yaklaştığında ve işlemler sonlandığında ise Bitcoin yeniden yaklaşık %10’luk bir yükseliş kaydediyor.

Brian Kelly, Nisan ayında vadeli işlem sözleşmelerinin sona ermesiyle birlikte Bitcoin’in sadece altı gün içerisinde %20’lik bir artış yaşadığını belirtti.

Aslında son günlerde yaşananlar Brian Kelly’yi doğruluyor olabilir. CBOE’nin vadeli işlem sözleşmeleri 15 Ağustos’ta sona erdi. 14 Ağustos’ta 6 bin doların altına gerileyerek 5.971 dolar bandını gören Bitcoin sadece 2 gün sonra 16 Ağustos’ta 6.586 dolar seviyesine yükselmişti.

Kaynak: Newsbtc.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.