reklamı kapat

Binance DEX, XRP’yi Desteklemeye Başladı

Binance’in merkezsiz borsası XRP desteği sunmaya başladı...
16:00
10 Ekim 2019

2019 yılının muhtemelen adından en çok bahsettiren kripto para platformlarından biri Binance oldu. Binance, bu yıl attığı adımlar ve kullanıcısıyla buluşturduğu yeni platformları ile sürekli gündemde adından bahsettirmeyi başardı.

Binance’in Merkezsiz Borsası

Dünyanın en büyük borsalarından olan Binance 2018 Aralık ayında yayınladığı bir video ile merkezsiz borsasının ilk görüntülerini kullanıcılarıyla paylaşmıştı. Sonrasında 2019 yılının ilk zamanlarında da merkezsiz borsa kullanıcıyla buluştu.

Haziran ayında ise Binance DEX ilk stablecoin işlem çiftini listelemeye başladı. Daha önce de bu haberimizde sizlerle paylaştığımız gibi Binance DEX, USDSB-Tether (USDT) ve USDSB-USDS olmak üzere iki işlem çiftini piyasaya sürdü.

XRP Desteği

Binance bugün yaptığı resmi bir açıklama ile DEX platformunda XRP’nin de desteklenmeye başlayacağını kullanıcılarıyla paylaştı.

Yapılan açıklamalara göre Binance DEX’te bugün itibariyle XRP-BF2 (XRP) listelenmeye başladı. Binance Coin ile de alım-satım işlemleri yapılabiliyor. Yani XRP-BNB işlem çifti kullanıcılara sunulmuş durumda.

Binance yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

XRP-BF2, gerçek XRP varlıklarına sabitlenmiş şekilde borsa yer alır ve Binance XRP ile XRP-BF2 arasında para yatırma ve çekme yoluyla dönüşüm sağlar.

Özellikle Ripple topluluğunda Binance’in bu adımı gururla karşılandı. Twitter üzerinden bu haber için yapılan yorumlarda hem Binance DEX’e hem de XRP’ye duyulan güven kullanıcılar tarafından dile getirildi…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun