Reklam

Bitstamp’ın Varlıklarını Artık BitGo Koruyacak

Bitstamp’ta yer alan varlıklar artık BitGo’nun güvencesi altında olacak...
13:00
10 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın haberine göre dijital varlık finansal hizmetler şirketi BitGo, büyük kripto para birimi borsası Bitstamp‘ın yönetimi altındaki kripto para varlıkları için güvenli depolama hizmeti sunacağını açıkladı.

100 Milyon Dolarlık Güvence

9 Ekim tarihinde yapılan resmi bir basın açıklamasına göre, Lüksemburg merkezli kripto para birimi borsası Bitstamp, BitGo’nun dijital varlıklarının korunmasını sağlayacağını kamuoyuyla paylaştı. Yapılan açıklamalara göre Bitcoin (BTC) borsası, 10 Ekim 2019’da varlıklarını BitGo’nun cüzdanlarına aktarmaya başlayacak. Bu yeni adımla ilgili Bitstamp CTO’su David Osojnik şunları dile getirdi:

BitGo, yıllardır en güvenilir ortaklarımızdan biri ve bu adım da ilişkimizin doğal bir uzantısı. Kurumsal hizmetlere özel olarak odaklanmaları, sağlam ve uyumlu bir kripto para birimi borsası için gereken teknolojiyi ve süreçleri geliştirmelerini sağlıyor.

Öte yandan basın bültenine göre, BitGo Custody ile birlikte Bitstamp’ın varlıkları tamamen soğuk depolarda ve banka dereceli kasalarda güvence altına alınacak. Ayrıca bu varlıklar BitGo’nun 100 milyon dolarlık sigorta poliçesi tarafından korunacak.

Bunların yanında Coin360’tan elde edilen verilere göre Bitstamp şu anda günlük işlem hacmine göre en büyük 11. kripto para borsası olarak karşımıza çıkıyor. Verilere göre borsa şu anda 24 saatlik 150.7 milyon dolarlık bir hacme sahip.

BitGo Staking Hizmeti

BitGo geçtiğimiz günlerde tecrübeli gözetim şirketi BitGo Trust ile birlikte varlıklarını saklayan müşteriler için staking hizmetini başlattığını açıklamıştı. Bu yeni servisin ilk olarak Dash (DASH) ve Algorand (ALGO) altcoin’leri ile başlayacağı belirtilmişti.

Staking hizmeti son zamanlarda kripto para borsalarının sunmaya başladığı yeni bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak bu yazımızda da sizlerle paylaştığımız gibi Binance de staking platformunu kullanıcısı ile buluşturduğunu açıklamıştı. Bunun yanında Bittrex de geçtiğimiz aylarda staking hizmeti vermeye başladığını belirtmişti…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar