reklamı kapat

İlk Stablecoin İşlem Çifti Binance DEX’te Listelenmeye Başladı

Binance stablecoin'lerle ilgili adımlar atmayı ve sözlerini tutmayı sürdürüyor.
21:00
24 Haziran 2019

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance bugün yaptığı bir açıklamayla Binance Chain tabanlı StableUSD’nin (USDS) bir sürümü olan USDSB’nin alım-satım çiftlerini listelediğini kamuoyuyla paylaştı.

İşlem Çiftleri

Cointelegraph’ın haberine göre yapılan açıklamada Binance’in, USDSB-Tether (USDT) ve USDSB-USDS olmak üzere iki işlem çiftini piyasaya sürdüğü belirtildi.

StableUSD’den elde edilen, 1:1 oranında Amerikan dolarına sabitlenen ve kripto start-up’ı Stabyl aracılığıyla geliştirilen USDSB, 2019 Haziran başlarında Binance’in BEP2 token standardında piyasaya sürüldü. Daha önce de yapılan açıklamalarda belirtildiği gibi USDSB Binance Chain’de piyasaya sürülen ilk stablecoin oldu.

Bunun yanında Stabyl tarafından paylaşılan bir blog gönderisine göre Binance, ERC20 tabanlı token’ı Binance Coin’in de (BNB) USDSB karşısında işlem görmesini sağlayacak. Ayrıca yapılan açıklamalara göre Binance, merkezsiz borsası Binance DEX’e yakın zamanda daha fazla varlık eklemek için de hazırlanıyor.

Binance’in Stablecoin Adımları

Bu ayın başlarında CryptosBatman dlı bir Twitter kullanıcısı, “$BGBP” adlı stablecoin’in Binance platformunda listelenmeye başladığını bir görselle beraber takipçileriyle paylaştı. Binance CEO’su Changpeng Zhao da bu tweet’i yanıtlayarak pound’a sabitlenmiş stablecoin’in test aşamasında olduğunu doğruladı. Zhao, stablecoin’in test aşaması için sadece £200 kadar basıldığını da belirtti. Konuyla ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bunun yanında yine bu ayın başlarında Binance’in Finansal İşler Yöneticisi Wei Zhou Bloomberg’e verdiği bir röportaj sırasında, birkaç hafta ya da en fazla iki ay içinde borsanın kendi stablecoin’ini kullanıcılarla buluşturmak istediğini dile getirdi. Zhou bu hamleyle, dünyada üzerinde çok sayıda para birimi için stablecoin imkanı sunmayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun