f Yükselişleri ile Piyasaya Damgasını Vurmuştu: XRP'deki Ralli Devam Edecek mi? › COINTURK

Yükselişleri ile Piyasaya Damgasını Vurmuştu: XRP’deki Ralli Devam Edecek mi?

Özet

  • Temmuz ayının ortalarında güçlü bir yükseliş yaşayan XRP, piyasanın düşüşe geçmesiyle birlikte yönünü yeniden aşağı çevirdi.

  • XRP, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de yüzde 2'den fazla değer kaybederek düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı.

  • Kaydettiği son değer kayıplarının ardından XRP, 0,7 dolar fiyat seviyelerinin altına geriledi.

  • Piyasa etkisi: Nötr
12:45
1 Ağustos 2023

Ripple davasında ABD’li Yargıcın Ripple şirketinin XRP satışlarının yatırım sözleşmesi niteliği teşkil etmediğine karar vermesinin ardından Temmuz ayında güçlü bir yükseliş yaşayan XRP, son haftalarda piyasanın yeniden düşüşe geçmesiyle birlikte kritik fiyat seviyelerine geriledi. Haftaya düşüş ile başlayan XRP, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de %2 değer kaybederek 0,7 dolar fiyat seviyelerinin altında işlem görmeye başladı.

Yükselişleri ile Piyasaya Damgasını Vurdu

Ripple davasında çıkan XRP kararı, XRP başta olmak üzere kripto para piyasasının Temmuz ayının ortalarında güçlü bir yükseliş başlatmasına neden oldu. Özellikle 13 Temmuz’da saatler içerisinde 0,47 dolar fiyat seviyelerinden 0,8 dolar fiyat seviyelerine kadar yükselen XRP, bu süreçte yükselişleri ile piyasaya damgasını vurdu.

Ancak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), piyasanın güçlü bir yükseliş başlatmasının ardından 31.500 dolar fiyat seviyelerinden yeniden düşüşe geçmesiyle birlikte değer kayıplarına hız kazandırdı. BTC, son haftalarda kaydettiği bu değer kayıpları ile 30.000 dolar fiyat seviyelerinin altına geriledi.

BTC’deki bu düşüş kripto para piyasasındaki çoğu altcoin’in de son haftalarda yüksek oranlarda değer kayıpları kaydetmesine neden oldu. Temmuz ayının ortalarında yükselişleri ile piyasaya damgasını vuran XRP, piyasanın da yeniden düşüşe geçmesi ile kritik fiyat seviyelerine geri çekildi.

XRP’deki Son Durum Ne?

Ripple davasında çıkan karar sonrası XRP‘nin günler içerisinde oldukça yüksek oranlarda değer artışları kaydetmesiyle birlikte çok sayıda analist, piyasadaki yükselişin devam etmesi durumunda XRP’nin ilerleyen haftalarda 1 dolar direncini aşabileceğini öne sürmüştü. Ancak XRP, piyasanın yeniden düşüşe geçmesiyle birlikte yönünü yeniden aşağı çevirdi.

XRP, kripto para piyasasının hafta başında düşüş eğilimi göstermesinin de etkisiyle son günlerde yeniden düşüşe geçti ve değer kayıpalarına hız kazandırdı. Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %2’den fazla değer kaybeden XRP, 0,7 dolar fiyat seviyelerinin altına geriledi.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI