Yatırımcıları Heyecanlandıran Haber! Altcoin’in Fiyatı Yükselişe Geçti!

TechCrunch'ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre kendi adını taşıyan popüler merkeziyetsiz DeFi protokolünün ana şirketi hizmetlerini genişletmek amacıyla yeni bir yatırım turunun sonuna geldi.
13:41
30 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

TechCrunch’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre kendi adını taşıyan popüler merkeziyetsiz DeFi protokolünün ana şirketi Uniswap Labs hizmetlerini genişletmek amacıyla giriştiği yeni yatırım turunun sonuna geldi.

100 Milyon ila 200 Milyon Dolarlık Fon Toplanacak

Konuya yakın kaynaklar, Polychain ve Singapur’un egemen fonlarından biri de dahil olmak üzere bir dizi yatırımcıyla yaklaşık 1 milyar dolarlık bir değerlemeyle 100 milyon ila 200 milyon dolarlık bir fon toplamakla ilgilendiğini bildirdi. Kaynaklar, yatırım turu için yapılan görüşmelerde son aşamaya gelindiğini, bu nedenle anlaşmanın şartlarının değişebileceği konusunda uyardı. Uniswap Labs ve Polychain konuya ilişkin olarak yorum yapmadı.

Yeni fon hazırlığı Uniswap’ın hizmetlerini genişletme konusundaki iddialı planlarının bir göstergesi. DeFi Llama‘ya göre, Uniswap’ın değeri merkeziyetsiz kripto para borsalarının (DEX’ler) değerinin yüzde 64’üne karşılık geliyor. Ve borsa protokolünün token’ı UNI, piyasalardaki sert düşüşe rağmen yaklaşık 5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. UNI‘nin piyasa değeri geçen yılki güçlü boğa döngüsü sırasında 22.5 milyar doları geçmeyi başarmıştı.

Mevcut destekçileri arasında a16z ve Paradigma’yı gösteren Uniswap Labs’ın son A serisi yatırım turu 2020’nin Ağustos ayında tamamlandı.

Uniswap Labs, son günlerde birkaç yeni ürününü piyasaya sürmeye hazırlandığına dair planlarını paylaştı. Uniswap Labs COO’su Mary-Catherine Lader, Decrypt’e verdiği demeçte, yeni ürünlerinden birinin müşterilerin Uniswap’i kullanarak birden fazla pazar yerinden NFT ticareti yapmasının önünü açacağını söylemişti. Lader, TechCrunch’a verdiği bir röportajda ise “Misyonumuz evrensel mülkiyetin ve değişimin kilidini açmak. Değer değişimi ve insanların projenizle veya şirketinizle veya kuruluşunuzla topluluğa katılmasını ve değer alışverişinde bulunmasını sağlayabiliyorsanız bu daha fazla insanın bu mülkiyete katılmasına izin vermenin güçlü bir yoludur.” ifadelerini kullanmıştı.

UNI Yükselişe Geçti

Öte yandan Uniswap‘ın yerel varlığı UNI, yeni yatırım turu hazırlığı haberi ile yönünü yukarı çevirdi. Kripto veri platformu CoinMarketCap’in sağladığı verilere göre yatırım turu haberi öncesinde 6,41 dolar seviyesinde işlem gören UNI, yüzde 4’ün üzerinde yükselişle 6,63 dolara kadar çıktı. Altcoin yazım sırasında son 24 saatte kaydettiği yüzde 3,39 yükselişle 6,52 dolardan alınıp satılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar