Son Bitcoin Çöküşünü Bilmişti: Analistten BTC’de “Büyük Harekete Hazır Olun” Uyarısı

Bitcoin'in (BTC) 40 bin doların üzerinde işlem gördüğü Mart ayında yüzde 50'ye varan çöküş öngörüsü gerçekleşen kripto para analisti ve trader'ı Capo, yeni bir çöküş uyarısında bulundu.
14:15
30 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin‘in (BTC) 40 bin doların üzerinde işlem gördüğü Mart ayında yüzde 50’ye varan çöküş öngörüsü gerçekleşen anonim kripto para analisti ve trader’ı Capo, yeni bir çöküş uyarısında bulundu.

Çekiç Formasyonu Oluşumu

Anonim kripto para analisti Capo, 535 binden fazla Twitter takipçisine, kripto para piyasalarındaki kısa vadeli sıçramanın sona ermesinin ardından büyük bir çöküşün yaşanacağı öngörüsünde bulunarak yatırımcıları uyardı:

Bu sıçrama bittiğinde sermayenizi koruduğunuzdan emin olun, çünkü çöküş destansı olabilir. Büyük çöküşte çekiç formasyonu oluşumu bekliyorum.

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in verilerine göre, kripto para piyasalarının değeri 24 saatte kaydedilen yüzde 1,39 yükselişle 948.84 milyar dolarda bulunuyor. En büyük kripto para, yazım sırasında son 24 saatte yüzde 0,73 yükselişle 19 bin 553 dolardan işlem görüyor. Son 7 günde yüzde 2,12 yükselen Bitcoin, son 30 günde ise yüzde 3’ün üzerinde değer kaybetmiş durumda.

Bitcoin’de Potansiyel 2 Düşüş Senaryosu

Capo, BTC‘de iki çöküş senaryosuna işaret ederek fiyatın yaklaşık yüzde 30 düşmesini bekliyor. Analist, “BTC için ihtiyacınız olan tek grafik bu. Şu anda olası iki senaryo var. İlk senaryoda Bitcoin fiyatı hızla 20 bin dolar ila 20 bin 500 dolar aralığına yükselir ve ardından nükleer bir patlama ile çöker. İkinci senaryoda ise 18 bin 400 dolar ila 18 bin 700 dolar aralığında desteğe düşüş, desteğin temizlenmesi ve ana hedefe doğru sert bir düşüş. Her iki senaryoda 14 bin dolar ila 16 bin dolar aralığını hedefliyor olacak.” değerlendirmesinde bulundu ve aşağıdaki grafiği paylaştı.

Yakından takip edilen kripto para analistine göre Bitcoin, Haziran ayında ilk kez kısa süreli de olsa düştüğü 18 bin doların altına bir kez daha düşerek düşüş modeli olan omuz baş omuz modelini tamamlama sürecinde. Analistin işaret ettiği söz konusu model teknik anlamda oldukça güçlü bir düşüş modelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar