Finans Platformu Bankless “Yatırım Yapılmalı” Dediği 13 Altcoin’i ve 4 Sektörü Sıraladı

Kripto para finans platformu Bankless, trader'ların ve yatırımcıların bir sonraki boğa piyasası için bugünden yatırım yapabilecekleri çeşitli altcoin'leri ve sektörleri sıraladı.
11:30
30 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para finans platformu Bankless, trader’ların ve yatırımcıların bir sonraki boğa piyasası için bugünden yatırım yapabilecekleri çeşitli altcoin’leri ve sektörleri paylaştı.

Optimism, Cosmos ve Daha Fazlası…

Bankless, abonelerine yaptığı yeni bir güncellemede, kripto para piyasalarının şu anda olumsuz bir görüntüde olmasına rağmen geleceğinin parlak olduğu belirtti. Abonelere yapılan güncellemede, Layer-2 Ethereum ölçeklendirme platformları Arbitrum‘un ve Optimism‘in (OP) yakından takip edilmesi gerektiği ve Arbitrum’un potansiyel olarak kendi token’ını piyasaya sürmeye hazırlandığı not edildi.

Bankless’ın listesindeki bir diğer altcoin ise birlikte çalışabilirlik sunan Blockchain projesi Cosmos (ATOM). Kripto para finans platformu, ATOM’un yakın gelecek için planlanan birkaç güncelleme ve projesi bulunduğu için büyümeye hazır olduğunu savunuyor. Gerçekten de 2023’ün Ocak ayında piyasaya sürülecek olan anahtar bir güncelleme ile Cosmos ağının güvenliği artıracak ve kullanımı kolaylaşacak.

NFT’ler, DeFi, Web3 Tabanlı Sosyal Ağlar ve GameFi

Bankless, ayrıca NFT’ler için opsiyon protokollerinin ve DeFi’nin filizlenmeye hazırlandığını, bu yılın sonunda veya gelecek yılın başına kadar yeniden canlanması gerektiğini söyleyerek merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörünü de yakından takip ettiğini bildirdi:

Önemli bir ivme kazanıyor gibi görünen bir sektör opsiyon protokolleridir. Layer-2’lerin sağladığı artan kapasiteden yararlanan Dopex, Lyra ve Premia gibi protokoller, opsiyonların kripto para piyasalarının daha önemli bir parçası haline gelmesiyle ve sofistike DeFi kullanıcılarının zincirdeki riskleri yönetiyor gibi görünmesiyle yakın gelecekte büyümeye hazırlanıyor gibi görünüyorlar.

Platformun listesindeki son sektör ise Web3 tabanlı sosyal ağlar ve kripto para oyunları (GameFi). Bankless, Web3 tabanlı sosyal ağların sansüre dirençli oldukları için hızla büyüyeceğini öngörüyor:

Önümüzdeki aylarda göz önünde bulundurulması gereken birkaç uygulama ve protokol, gm.xyz ve Lens‘in yanı sıra Blockchain tabanlı sosyal ağ uygulamalarını barındırmak için özel olarak tasarlanmış bir katman olan DeSo (merkeziyetsiz sosyal ağ).

GameFi’ye gelince, Bankless, sektörün NFT’lerin yaygın olarak kabul görmesini sağlamak için bir platform olarak hizmet edebileceğini belirtirken, özellikle Axie Infinity, STEPN ve Sweatcoin gibi oynadıkça kazan (play-to-earn) türü oyunlarının başarısına vurgu yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar