X


XRP Fiyat Analizi: XRP/USD Fiyatı Yeniden 0,80 Doları Mı Test Edecek?

XRP fiyatı yeniden harekete geçti!
17:11
1 Ocak 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, yeniden yükseliş sinyalleri vermeye başladı. Son 30 günlük sürede değerinin önemli bir kısmını kaybederek 0,17 dolara kadar gerileyen XRP/USD paritesi, son 24 saat içerisinde ise %11 yükseliş yakaladı. XRP fiyatına birbiri ardına gelen kötü haberlerin etkisi ise sonunda yavaşlamış gibi gözüküyor.

XRP Delist Haberlerine Rağmen Yükseliyor

Önde gelen kripto para borsalarının neredeyse hepsi XRP’yi delist etti. Bazı borsalar bunu tam delist olarak yaparken bazıları ise ABD’li kullanıcıların artık XRP alıp satamayacağını vurguladı. Binance US ise bu yolda adım atan en güncel kripto para borsası oldu. XRP fiyatı bu olayların devamında 0,20 doların altına kadar gerilese de buradan tekrar yükseliş elde edilmesi aslında dip noktanın görüldüğünü düşündürüyor.

XRP fiyatının 0,17 dolar desteğini test edip yükselişe geçmesi, buranın güçlü bir destek ve dip olduğunu düşündürüyor. Peki XRP teknik analizi tam olarak neye işaret ediyor? XRP/USD analizine bakıldığında 14 günlük SMA ve 50 günlük SMA noktalarının aslında önemli bir sinyal verdiği görülüyor. XRP için bunun devamındaki direnç noktaları 0,33 dolar, 0,40 dolar ve 0,50 dolar olarak biliniyor.

XRP Fiyatı İçin Hedef 0,70 Dolar

XRP fiyatının 14 günlük SMA çizgisi ise 0,70 dolar seviyesine denk gelmekte. Yani XRP fiyatının önündeki küçük çaplı direnç noktalarını kırarak ilerlemesi, yatırımcıların da tahmin edebileceği gibi 0,70 doların yeniden gündemde olmasına yol açıyor. XPR boğalarının şu an kırması gereken hattın ise bearish etkiye sahip trend çizgisi olduğu görülüyor. Bu çizgi tam olarak 0,42 dolara denk gelmekte ve XRP yatırımcıları için burası bir hayli kritik.

XRP olası bir kötü haber ile beraber 0,17 doların altına gerilemezse, düşüş odaklı durum sonlanmış gibi gözüküyor. Ancak bu noktaların kırılması halinde 0,15 dolar, 0,10 dolar ve son olarak 0,05 dolar destek olacaktır. Bunun yanı sıra 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla Ripple’ın piyasaya yine yüklü miktarda XRP sürmesi, yatırımcıların tepkisini çekti.

Ripple Piyasaya Yüklü Miktarda XRP Sürdü

Ripple’ın piyasaya milyonlarca XRP sürmesine rağmen XRP fiyatının yükselmesi ise alışık olmadık bir şeyler yaşandığına işaret ediyor. Kulislerde ise Ripple’ın yakında XRP geri alım kampanyası başlatabileceği söylentisi, bu fiyat hareketinin arkasındaki sebep olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar