X


Ripple Yöneticisi, Ripple’ın XRP İle İlgili “En Büyük Günahını” Açıkladı!

Ripple'ın en büyük hatasını CTO açıkladı.
18:10
1 Ocak 2021

Ripple’a açılan dava sonrasında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse sessizliğini bozup açıklamalarda bulundu. Ripple CEO’sunun mücadeleye devam edecekleri mesajına rağmen şirketin en önemli ikinci ismi olarak görülen David Schwartz’ın benzer bir açıklama yapması gerekiyordu ancak beklenen olmadı. Schwartz, 1 haftayı aşan bir süre boyunca sessiz kalsa da sonunda sessizliğini bozdu.

David Schwartz, XRP ile İlgili Hatalarını Açıkladı

Ripple CTO’su David Schwartz, yaptığı güncel açıklamada Ripple’ın XRP hakkında attığı adımlar konusunda en yanlış olanı ve aslında şirketin en büyük günahını açıkladı. CTO’ya göre Ripple’ın “en büyük günahı” milyarlarca XRP’yi dağıtmaktan vazgeçip bunları kendine ayırması oldu.

ripple xrp

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Schwartz, şirketin ilk yıllarında bu XRP’lerin bedava olarak dağıtıldığını, ancak kısa sürede başarılı olunmasının ardından dağıtımların durduğunu belirtti. Piyasa fiyatı oluşmasından sonra giveaway olarak bilinen dağıtımların durmaması ve aksine artması gerektiğini belirten Schwartz, bunun aslında yatırımcılardan kaynaklı olduğunu da vurguladı.

XRP Fiyatı Devamlı Baskılandı

XRP’nin piyasa fiyatı oluşmadan önce insanların bunu gerçekten kullandığını ancak piyasa fiyatı oluşunca insanların bunu anında satmaya başladığını belirten Schwartz, bunun hem şirket hem kripto para üzerinde devasa etki yarattığını ifade etti. Yani Ripple’ın en büyük günahı olarak görülen 50 milyar adete yakın XRP’nin dağıtılmaması, Schwartz’a göre zorunlu kalınarak atılan bir adım oldu.

Ünlü yönetici Ripple’ın bu dağıtımlar  ile aslında iyi bir şey yaptığını ve escrow üzerinde kilit altına alarak XRP’nin fiyatını koruduğunu belirtti. 2011 yılında çok kolay bir şey gibi görülen XRP dağıtımlarının kısa süre içerisinde imkansız hale gelmesinin işleri zorlaştırdığını belirten Schwartz, XRP dağıtımlarının böyle bittiğini tekrarladı.

2011’de XRP İle İlgili Detaylı Plan Yapılmadı

2011 yılında şirket ilk kurulurken bu kadar fazla XRP’yi ne yapmaları konusunda pek fazla seçenekleri olmadığını belirten Schwartz, dava hakkında da açıklamalarda bulundu. Schwartz, SEC’nin iddiasının asılsız olduğunu ve XRP’nin menkul kıymet olmadığını belirtti. Yasal ekiplerinin çalıştığını vurgulayan tecrübeli yönetici, yine de resmi sürecin uzayabileceğini düşünüyor.

Ripple’a açılan menkul kıymet davasında Schwartz’ın ismi geçmiyor. Bunun yerine SEC’nin hedef aldığı kişilerin CEO Garlinghouse ile  kurucu ortak Chris Larsen olduğu biliniyor. XRP fiyatı ise bu şok ile düşse de an itibarıyla yeniden toparlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar