XLM Coin Yeniden Rotaya Girdi! Stellar (XLM) Güncel Fiyat Tahmini Ne Yönde?

Özet

  • XLM Coin fiyatı 0,13 dolar direncini geri almaya çalışıyor.

  • Yükseliş sürerse 0,16 ve 0,195 dolar testleri gelebilir.

  • Olası düşüş senaryosunda 0,105 dolara yeniden iniş görebiliriz.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
21:40
12 Eylül 2023

Ayı piyasasının ortasında bir süredir XLM Coin daha büyük bir sıçrama için fırsat kolluyor. Şimdi yeniden rotaya girdi. Destek bölgesinin güçlü biçimde savunuluşu ve alıcıların süren cesareti daha yüksek tepelerin oluşmasını sağlayabilir. Peki sırada ne var?

XLM Coin Yorum

Stellar (XLM) fiyatı azalan bir direnç çizgisinden çıktı henüz kesinleşmemiş olsa da 0,13 dolarlık direnç bölgesini de geri almış görünüyor. Daha fazla kapanış alıcıların cesaretini artırabilir. Hem haftalık hem de günlük zaman dilimindeki fiyat hareketi, trendin yükseliş eğiliminde olduğunu doğruluyor. Günlerdir teknik okumalar fiyatın 0,13 dolar ve üzerindeki hedeflere koşma potansiyeline dikkat çekiyordu. Öyle de oldu dünkü düşüşün ardından fiyat yazı hazırlandığı sırada kritik bölgenin üzerinde.

Haftalık grafikteki yükseliş beklentisinin temel nedeni Ocak ayında uzun vadeli alçalan direnç hattından kopuş ve ardından 0,105 dolarlık yatay bölgenin geri kazanılmasıdır. Nisan 2023’te çıkış yapamayan XLM aylar sonra Temmuz’da 0,195 dolar zirvesine ulaşmıştı.

XLM Coin Fiyat Tahmini

Haftalık RSI yükseliş eğiliminde ve artışın devamını destekliyor. Yükseliş trendi sırasında RSI değerinin 50’nin üzerinde olması boğalar için olumlu bir pozisyona işaret eder. Yaklaşan FTX tasfiyesinin düşüş tepkisine neden olması mümkün olsa da şirket önemli miktarda XLM varlığı bildirmedi. Günlük grafikteki okumalar da yatırımcılar için daha fazla kazanca işaret ediyor.

Yaklaşık 8 gün önce 52 günlük alçalan direnç çizgisinden kopan fiyat bir sonraki aşamada 0,16 doları hedefleyebilir. Yatırımcıların 0,13 dolar üstü kapanışların devamını izlemesi daha yüksek tepeler için kritik öneme sahip olacak. Rallinin uzaması halinde 0,195 doların yeniden test edilmesi mümkün.

Genel piyasa hissiyatı negatif seyrini sürdürüyor. Yaklaşan Fed toplantısı ve enflasyon verisi XLM Coin her ne kadar süreçte pozitif ayrışsa da yükselişi baltalayabilir. Olası düşüş senaryosunda 0,105 dolar desteğine yeni bir düşüş şaşırtıcı olmayacaktır.

Bitcoin fiyatı yazı hazırlandığı sırada 26.200 dolardan alıcı buluyor ve XLM Coin fiyatı 0,13 dolar sınırında alıcı buluyor. Henüz bu bölgenin kesin biçimde geri alındığı düşünülmemeli.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar