Reklam

Bitcoin (BTC), Stellar (XLM) ve Litecoin (LTC) Fiyat Analizi – 6 Haziran 2021

Kripto para piyasasında son durum ne?
18:45
6 Haziran 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası, bir hafta sonu kabusu daha yaşadı ve likiditenin az olduğu dakikalarda gelen yüklü satışlar piyasada genel bir düşüşe neden oldu. Bitcoin buna rağmen toparlanmaya devam ediyor ve 40.000 dolar seviyesine doğru ilerliyor.

BTC/USD Teknik Analizi

Kripto para piyasasının genel durumunu anlamak için ise öncelikle Bitcoin (BTC) fiyatına ve fiyatın genel hareketine bakmak gerekiyor. Bitcoin, neredeyse 7 gündür trend konusunda hiçbir değişim yaşamadı ve ufak fiyat hareketleri dışında aynı aralıkta ilerliyor.

BTC/USD paritesinin şu an sıkıştığı görülebilmekte. 4 saatlik aralığa bakıldığında ise ticari hacim devamlı olarak azalmaya devam ediyor. Hacim azalırken volatilite artıyor ve BTC fiyatı için 37.780 dolar kritik bir direnç. Bunun kırılması ile yeniden 40.000 dolar üzerine çıkmak mümkün olabilir. BTC için önemli destek ise 32.300 dolar olarak görülüyor.

XLM/USD Teknik Analizi

Stellar fiyatı son 24 saat içerisinde %1 yükseliş elde etti. Bu %1’lik yükseliş ise iki gündür yaşanan sert düşüşün ve kızıl durumun bittiğini gösteriyor. Fiyat nispeten yerinde saysa da kripto para sektörünün genel gidişatına kıyasla oldukça iyi bir konumda.

0,45 dolar direncini test eden ancak bunun sahte bir kırılım olduğunu gösteren XLM fiyatı yeniden 0,36 dolardaki desteğe çekildi. Ayılar şu an daha güçlü gözüküyor ve 0,36 dolar desteğinin altına inilmesi durumunda yeni destek 0,30 dolar olacaktır.

LTC/USD Teknik Analizi

LTC fiyatı neredeyse 7 gündür aynı BTC gibi yerinden oynamadı ve haftanın başında neyse şu an da o seviyede.

Dijital gümüş olarak görülen kripto para birimi, likidite açısından zayıflamaya ve kayıplar yaşamaya devam ediyor. Satış hacmi azalıyor ve bu da orta vadede yükseliş potansiyeli olduğunu gösteriyor. 239 dolar direnci bir hayli kritik ve bunun üzerinde yeniden 300 dolardan söz etmek mümkün olabilir.

LTC için altına inilmemesi gereken destek ise 150 dolar olarak bilinmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar