X


Ripple’ın Son Hamlesi, SEC’nin Elini “BTC, ETH ve XRP” Konusunda Zorlayacak mı?

SEC, Ripple baskısına maruz kalıyor.
17:57
6 Haziran 2021

 Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden davada, SEC’nin özellikle BTC, ETH ve XRP hakkındaki belgeleri açıklamaktan kaçtığı görüldü. Ripple’ın savunması için kritik olan bu belgeler, elde edilen son duruşma zaferinden sonra ise artık kaçılamayacak bir konuma gelmiş olabilir.

Ripple’ın Talebi Hala Karşılanmadı

Ripple, günlerden beri SEC’nin bu belgeleri teslim etmesini bekliyordu ve bu konuda yasal olarak yapabileceği şeyler bir hayli sınırlı. Ripple, bütün seçenekleri zorladıktan ve sonuç alamadıktan sonra ise SEC’nin ilgili kararı dinlemediğini belirterek SEC’nin bu belgeleri hala ibraz etmediğini vurguladı ve yeni bir talep oluşturdu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Haftanın son gününde yapılan bu yeni talep, SEC’nin mahkeme kararına rağmen kurallara uymadığına vurgu yapıyor. SEC’nin çok sıkı olan son teslim tarihine uyması gerektiğini belirten Ripple avukatları, bunun için Yargıç Sarah Netburn’den destek istedi.

Ripple, XRP’nin menkul kıymet olmadığını kanıtlamak için daha önce SEC’nin BTC ve ETH ile ilgili yaptığı görüşmeler ve konuşmaların kaydını mahkemeye sunması gerektiğini vurgulamıştı. Bu yöndeki talep mahkeme tarafından kabul edilse de SEC hala ilgili evrakları “toplama sürecinde” olduğunu belirtiyor. Ripple’ın savunması için bu evrakların önemi bir hayli fazla.

Ripple, SEC’e Yönelik Yeni Talepte Bulundu

Ripple söz konusu talebi haftanın son gününde yaptı ve bunun için beklenen cevabın önümüzdeki hafta gelmesi muhtemel. Ripple, “üst üste verilen talimatlara rağmen SEC başka kurumlarla yaptığı konuşmaların kayıtlarını sunma konusunda geciktirme yoluna başvuruyor” ifadesi ile SEC’nin elini biraz daha zorlaştıracak gibi gözüküyor

Ünlü avukat Jeremy Hogan ise bu sürecin oldukça sıkıcı olduğunu ancak SEC’nin bunu bilerek geciktiriyor olabileceğini ima etti. Hogan, “SEC, Ripple’ın bunu görmesini istemiyor mu?” ifadesi ile aslında bu durumun kendi merakını arttırdığını belirtti. Şu an için bütün yatırımcıların merakı aynı şekilde artmış olabilir.

XRP fiyatı ise bu merak giderildiğinde sert hareket edecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar