X

Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi – 5 Haziran 2021

BNB grafiklerinde son durum.
21:10
5 Haziran 2021

Piyasadaki düşüş ivmesi son günlerde yavaşlama sinyalleri verirken bazı altcoin’ler öne çıktı. Binance Coin, 200 dolar seviyelerine kadar gerilese de hızlı toparlanma yaşayan kripto paralardan biri olmayı başardı.

BNB, Soruşturma Şokunun Ardından Derin Bir Düşüş Kaydetmişti

BNB’nin fiyat düşüşü, mayıs ayında piyasanın erimesiyle başladı. Geçtiğimiz ayın ortalarında Binance Borsası platformunda yasa dışı işlemleri kolaylaştırma nedeniyle Emtia Vadeli İşlemler ve Ticaret Komisyonu tarafından soruşturma altına alındı. Gelen bu haberin ardından serbest düşüşe geçen BNB, Binance CEO’su CZ’nin açıklamalarıyla bu soruşturmaya oldukça sert bir cevap verdi.

Dava açılmasının akabinde Binance borsası, Coinbase’in eski yöneticisi Brian Brooks’u Binance.us’in CEO’su olarak işe almıştı. Bu adım, borsaya karşı açılan soruşturmanın proaktif bir eylemiydi. Brooks’un ekibe dahil olması, BNB’ye olan ilgiyi artırdı ve davadaki bomba iddiaları gölgede bıraktı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

BNB Fiyat Analizi

Son 24 saatlik zaman diliminde BNB, yaklaşık olarak %11’lik artış kaydetti. 425 dolara dokunmasının ardından bir miktar geri çekilen BNB, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 392 dolar seviyelerinden işlem görüyor. BNB grafiklerinde popüler kripto paranın 387 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde işlem gördüğü görülmektedir. BNB, destek seviyelerini korumayı başarıp önemli bir direnç noktasını kırarak önemli bir momentum yakalamış durumda. Popüler kripto paranın teknik analiz verileri momentumun serbest düşüşten toparlanma evresine geçtiğini onaylıyor.

Binance Coin, 2 mayısta 641 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Piyasa geri çekilmesinde ATH seviyesinden oldukça uzaklaşan BNB, günbegün rekor seviyelere yaklaşmaya devam ediyor. Ancak yine de BTC’nin fiyat hareketi, tüm piyasanın seyrini değiştirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar