X


Uzmanı Uyardı: Bitcoin (BTC) Balinaları Borsalara Akın Ediyor

Bitcoin balinaları neden borsalara akın ediyor?
19:31
6 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı 15.800 dolar seviyelerine kadar çıktıktan sonra hafif bir düzeltme yaşadı ve BTC 15.400 dolara kadar geriledi. Böylesine büyük bir FOMO oluşmuşken BTC fiyatında sert düşüşler görülmesi ise yatırımcıların şaşırmasına yol açıyor. Crypto Quant kurucusu Ki Young Ju ise bu sert hareketlerin arkasında Bitcoin balinalarının olduğunu belirtip bunu verileri ile yatırımcılara sundu.

Bitcoin Balinaları Yükselişi Kesebilir

Young Ju bundan haftalar önce henüz çılgın yükseliş başlamadan balinaların ellerindeki BTC’leri cüzdanlarına çektiğini belirtmiş ve aslında yükseliş sinyali vermişti. Tahmin edilen oldu ve BTC 16.000 dolar direncine kadar yükselerek gerçek bir FOMO başlattı.

btc balinası

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak Young Ju’nun şimdi aktardığı verilere göre balinalar yeniden borsalara akın etmekte ve borsalardaki BTC akışı, tehlikeli bölgeye gelmiş gibi gözüküyor. Young Ju, söz konusu indikatörün Bitcoin satma vaktini söyleyebileceğini belirterek, grafikteki 2 BTC üstü seviyelerin balinaların borsalara akın ettiğine işaret ettiğini belirtti.

Grafiğe bakıldığında ise normalde 2 üstü tehlikeli iken mevcut seviyenin 7,5 noktasına geldiği görülmekte. Analist ilgili tweet’inin devamında uzun vadede kesinlikle yükseliş yanlısı olduğunu vurgulasa da kısa vadede çok sert hareketler görülebileceğinin altını çizdi. Bugün sabah saatlerinde BTC fiyatında yaklaşık 500 dolarlık bir dump görülmesi de bunun kanıtlarından birisi.

Analist yatırımcılara tam olarak BTC satılacak vakti belirtmese de grafiğin 2 BTC seviyesinin altına inmesi durumunda ise kesinlikle BTC alınması gerektiğini ifade etti.

 Aslında son günlerde sadece Bitcoin balinaları değil, Ethereum balinaları da aktif ve balinaların borsaya akın etmesi olası bir satış korkusunu arttırıyor. Balinaların borsalara akın etmesi ve cüzdanlarını bölüştürmeleri satış korkusunu doğursa da böyle bir rallide fiyatı aşağı çekmek için çok yüklü satış yapmak gerektiği söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar