X


Tek Bir Haber Bu 3 Kripto Para Birimine Rekor Getirdi: Yüzde 300 Görüldü!

MANA, DNT ve CVC rekor kırdı.
16:31
6 Kasım 2020

Kripto para sektörünün özellikle Bitcoin (BTC) ve altcoinlerin yükselişi ile meşgul olduğu şu günlerde Coinbase kripto para borsasından gelen bir haber üç kripto para birimine tam anlamıyla rekor getirdi. Coinbase tarafından 5 Kasım tarihinde yapılan açıklamada Civic (CVC), Decentraland (MANA) ve district0x’in (DNT) listelendiği belirtildi. Tahmin edileceği gibi birçoğu yılın rekorunu kırdı.

DNT, CVC ve MANA Yükselişe Geçti

Grafiklere bakıldığında listelenme öncesinde 0,0098 dolardan işlem gören DNT, 0,040 dolara kadar yükselerek yüzde 400 yani 4 kat artış yakaladı. Uzun süredir yerinde sayan kripto para projesinin bu yıl içerisinde aslında bir DeFi patlama döneminde bir de şimdi hareketlendiği görülüyor. Bir başka DeFi projesi MANA da 5 Kasım tarihinde 0,05 dolardan işlem görürken Coinbase listelenmesi ile rekor kırdı. MANA, listelenme sonrasında 0,085 dolara kadar yükseldi ve yaklaşık %170 artış kaydetti.

kripto para

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para sektörünün en bilinen projelerinden olan Civic ise bu yükselişten en az etkilenen kripto para oldu. Civic duyuru öncesinde 0,026 dolardan işlem görürken zirve noktasında 0,055 doları gördü. Yine de %100 civarında bir artış kaydeden Civic’in %170 ve %400 karşısında geride kaldığı söylenebilir.

Coinbase kripto para borsasının listeleme yapması ile yükseliş etkisi yarattığı bilinse de aslında kimse Bitcoin’in rekor kırdığı şu günlerde böylesine bir etki beklemiyordu. Şu sıralar herkes lider kripto para birimine odaklanmış durumda ve altcoinlerin özellikle de DeFi projelerinin bunun yükselişini gölgede bırakması kesinlikle beklenmeyen bir gelişme oldu.

Coinbase tarafından yayınlanan açıklamada bu projelerin hem Coinbase borsasında hem de iOS ile Android tabanlı mobil uygulamalarda listelendiği ve anında alım satıma açıldığı belirtildi. Kripto para sektörü ise bu listelenme karşısında şaşırdı. Larry Cermak gibi sektörün önde gelen isimleri ise bunun “şaka olduğunu” vurgulayarak aslında durumun “saçma” olduğunu ifade etti.

Coinbase’in bu üç kripto para projesini listelemesinin sebebi ise bilinmiyor ve bunların nispeten ölü projeler olduğu ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar