X


XRP Fiyatında Ralli Habercisi Sinyal Sonunda Geldi!

XRP fiyatının beklenen rallisi ne zaman başlayacak?
15:11
6 Kasım 2020

Top 10 içerisinde kripto para birimlerinin neredeyse hepsi son 24 sat içerisinde %10 ve üzerinde artış yakaladı. ETH %10,2 BCH %5,2, Chainlink %12, Polkadot %10, Litecoin %12, Cardano %13,6 yükseliş elde ederken XRP ise %8,1 ile bir nebze de olsun geriden gelmekte. Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP’nin daha önceki rallide sergilediği performans göz önüne alınınca aslında bu yükselişi çok ama çok düşük olarak yorumlanıyor.

Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’in 15.600 dolar seviyelerinin üstüne çıkması altcoinleri bir nebze ezse de yavaş yavaş altcoinlerin de hareketlendiği görülmekte. Her gün %10 gibi önemli bir artış, altcoinler için de ralli başlatabilir ve geride kalan XRP burada açığını kapatabilir.

Blockchain şirketi Ripple tarafından yayınlanan 2020 üçüncü çeyrek raporunda da bu ralliyi başlatabilecek bir sinyal verildi. XRP’nin üçüncü çeyrekteki toplam hacminin %107 artış elde ettiği ve iki katın bile üstüne çıktığı belirtiliyor. XRP’nin üçüncü çeyrekteki hacmi 37,13 milyar dolara kadar yükselerek aslında önde gelen kripto para birimine ne kadar fazla ilgi olduğunu ortaya koydu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple Açıkladı: XRP Hacmi İki Katına Çıktı

Ripple’ın böyle hacim elde etmesinin en büyük  sebebi ise şirketin kurumsal firmalarla gerçekleştirdiği ortaklıklar olarak biliniyor. XRP kripto para birimi Ripple’dan bağımsız olsa da Ripple’ın attığı her adımın sonucunda XRP’nin de bundan etkilendiği biliniyor. XRP, üçüncü çeyrekte en çok alınıp satılan dördüncü kripto para birimi olarak da bunu ortaya koydu.

Sonunda Beklenen Oldu: Bitcoin (BTC) 15.000 Doları Aştı!

Ripple’ın son ürünü Line of Credit’in ise daha fazla kuruma yayılması durumunda XRP ticari hacmini çok daha fazla arttıracağı tahmin ediliyor. Daha fazla ticari hacim doğal olarak daha fazla talep ve XRP için daha fazla yükseliş anlamlarına gelmekte. XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,25 dolardan işlem görmekte ancak yeni bir ralli ile bir anda 0,33 dolar seviyelerinin üstü görülebilir.

Analistler XRP fiyat tahminleri için ise yakın vadede 0,40 doların görülebileceğine değinmiş ve piyasadaki heyecan iyice artmıştı. Tabii ki bunun için Bitcoin fiyatının yükselişinin fırsat vermesi ve XRP gibi altcoinlerin kendi rallilerine başlaması gerekmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar