X

Audius Coin Nedir?

Audius Coin, Audius platformunun yerel kripto para birimidir.
11:35
6 Kasım 2020

Audius Coin, Audius platformunun yerel kripto para birimidir ve bir yardımcı token işlevi görür. Audius platformu ise dinleyiciler ve müzisyenler arasındaki doğrudan işlemleri kolaylaştıran, herkese herhangi bir ses içeriğini dağıtma, para kazanma ve yayınlama özgürlüğü veren, merkezi olmayan bir müzik paylaşım ve akış protokolüdür.

Audius kendisini “sadece plak şirketleriyle anlaşanlar için değil, tüm müzisyenler için oluşturulmuş yepyeni bir yayın platform” olarak tanımlıyor.

AUDIO Coin Nedir?

AUDIO Coin, bir yardımcı token’dır. Audius (AUDIO) coin sahipleri protokol yönetişim oylamalarına katılabiliyor. Ayrıca Audius coin kullanıcıların ağ ücretlerinden pay alması amacıyla keşif veya içerik node’larını çalıştırmak için stake etme özelliği de sunuyor. Buna ek olarak sanatçı token’ları ve rozetleri gibi özelliklerin kilidini açmak ve hayranlardan oylama gücü almak için stake etme imkanını da kullanıcılar Audius (AUDIO) sayesinde kazanabiliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan Audius platformu kullanıcılarına çok yüksek kalitede ses kaydetme imkanı sunuyor. Audius, 320kbps’de kristal netliğinde akış sunuyor. Herhangi bir ücretsiz müzik platformundan daha yüksek kalitede ses imkanı sunduklarını ifade ediyorlar.

Ayrıca Audius platformunun tamamen ve her zaman ücretsiz olduğu da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Yükleme işlemlerinin, kontrol panellerinin ve platformdaki diğer tüm araçların ücretsiz olduğu ifade ediliyor.

Bunların yanı sıra platformun belki de en önemli özelliklerinden biri sansürlere karşı dirençli olmasında yatıyor. Yapılan açıklamalara göre kullanıcıların içerikleri sansürlenmiyor ya da hiçbir şekilde silinmiyor.

Bunlara ek olarak Audius ile sanatçılar, yaratıcı çalışmaları için merkezi olmayan bir node operatörleri ağıyla güvence altına alınan, değişmez ve zaman damgalı kayıtlar oluşturabiliyorlar. Kullanıcılar, AUDIO yerel platform token’ını kullanarak küratörlü etkileşim için premium özelliklerin kilidini açabiliyor. Sanatçı tokan’larından remiks yarışmalarına kadar Audius, hayranlara hak ettikleri ayrıcalığı vermeyi hedeflediğini dile getiriyor.

Kullanıcılarının sahip olduğu ve işlettiği bir platform olarak Audius’un geleceğinin tamamen AUDIO yönetişimi tarafından yönlendirildiği ifade ediliyor. Yapılan açıklamalara göre Audius ile ilgili her şey yönetilebiliyor ve oy ağırlığı doğrudan katma değerli hizmetler için stake edilen AUDIO ile ilişkilendiriliyor.

Bunların yanında AUDIO ile ilgili olarak daha detaylı bilgilere sahip olabilmek için güncel rakamlara göz atmakta da fayda var.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,1004 dolardan işlem gören audius coin, Bitcoin karşısında da 0,00000639 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 12.048.143 dolar işlem hacmi ile 449. sırada yer alan Audius’un (AUDIO) 24 saatlik işlem hacminin de 248.857 dolar olduğu görülüyor.

Bunlara ek olarak audius coin 3 Kasım 2020 tarihinde 0,0777 dolar ile dip seviyeye ve 23 Ekim 2020 tarihinde 0,5308 dolar ile rekor seviyeye ulaştı. Ayrıca şu anda dolaşımda 120.000.000 adet Audius (AUDIO) bulunur ve bu rakamın 1.000.000.000 AUDIO’ya ulaşması hedefleniyor.

AUDIO Coin Yorum

Audio coin Binance listelemesi sonrasında özellikle dikkatleri çekmiş gibi görünüyor. Çünkü Audio coin Binance listelmemesi sonrasında fiyatların ve alımların arttığı görülüyor. Grafiklere bakıldığında ise her ne kadar ilk çıktığı tarihteki kadar yüksek bir değere sahip olmasa da Audius (AUDIO) token’ın iyi bir seviyeden işlem gördüğü ifade ediliyor.

Ayrıca kullanıcılar özellikle sansüre karşı dirençli olması sebebiyle platformun da gelecek vaat ettiğini düşünüyor.

AUDIO Coin Nereden Alınır?

Piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para işlem platformu olan Binance aracılığı ile kolay ve hızlı bir şekilde AUDIO coin’i satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar