X


Ünlü Analist, Yeni Alım Yapmak İsteyen Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Uyardı

Buradan Bitcoin almak çılgınlık mı?
11:22
6 Kasım 2020

Kripto para sektörü özellikle son 2 ayda eşi benzeri görülmeyen bir şekilde yükseliyor ve lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı bu yükselişte 15.762 dolara kadar çıktı. BTC, 2018 yılından beri ilk defa yeniden 15.000 dolar seviyesinin üstünü gördü ve bu yükselişin 20.000 dolara kadar devam edeceği düşünülüyor.

Bu esnada önde gelen kripto para birimlerinden XRP, ETH, LINK ve LTC fiyatlarında da önemli hareketlenmeler görüldü. LINK son 24 saat içerisinde %8, Litecoin son 24 saat içerisinde %10, Ethereum son 24 saat içerisinde 7 artış elde ederek çoğu bu yılın rekor seviyelerine yaklaştı. Ancak tanınan bir kripto para analisti yatırımcıları ve özellikle bu seviyeden BTC almak isteyenleri uyardı.

Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Byzantine General şu an BTC almak için doğru zaman olmadığını düşünüyor. Kendisine birçok mesaj geldiğini ifade eden analist, insanların FOMO’ya kapıldığını ve tepeden alarak her şeylerini kaybedebileceklerini vurgulamakta. Bu noktadan alım yapılmayacağını ifade eden analist, yeni fırsatların ise her zaman çıkacağını düşünüyor.

Analist “HER ZAMAN” yeni fırsatlar olacağını belirttikten sonra Bitcoin fiyatının yine dip yapacağını ve beklenen seviyelerin bile altına inebileceğini belirtti. İnsanların şu an “duygusal” davrandığını belirten Byzantine General, özellikle kaldıraçlı işlem yapanların kaldıraçlı işlem hesaplarını kapatmaları gerektiğini vurguladı.

Analist bunun devamında Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksinin rekor kırdığını belirterek bunun 2019 yılının  Temmuz ayında görülen 92 seviyesinin bile iki puan altına ulaştığını ve şu an inanılmaz bir FOMO oluştuğunu ifade etti. Gerçekten de son dönemde inanılmaz bir Bitcoin alım çılgınlığı yaşanıyor ve BTC fiyatının 16.000 dolar direncinde sert bir düşüş yaşaması muhtemel.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar