X


XRP Fiyatı: Ripple, Bitcoin (BTC) Karşısında Çok Önemli Bir Noktada!

Analistlere göre Ripple bu noktadan sonra artışa geçebilir. 
08:42
7 Kasım 2020

Altcoin’ler dün çok iyi performanslar sergilemeye başladı ve görünüşe göre yükseliş hala devam ediyor. Altcoin’lerin yükselişi sırasında son 3 yıldır çok kötü performans sergileyen Ripple’ın da (XRP) artış performansı sergilediğine şahit oluyoruz.

Ancak XRP’nin hala dar bir aralıkta sıkışıp kalması ve 0,30 dolarlık önemli seviyeyi geçememesi yatırımcıları tedirgin ediyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 24 saatte sergilediği %5,20’lik artışla XRP 0,2622 dolardan işlem görüyor.

XRP Fiyatı

Analistlere göre XRP’nin bir türlü artışa geçememesinin altında, 2017 yılında rekor seviyeye ulaştıktan sonra karşılaştığı yoğun satış baskısı ve Ripple’ı çevreleyen heyecan hissiyatının azalması gibi sebepler bulunuyor. Bu gibi negatif durumların Ripple’ın hem teknik hem temel gücüne ciddi darbeler vurduğu ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunun yanında XRP’nin hala 0,30 dolarlık alana geçiş yapamaması ve alıcıların 0,20 dolarlık bölgeden ayrılamaması XRP’nin beklenen yükselişi görmesinin önüne geçiyor gibi görünüyor. Analistler 0,30 dolarlık sınırın üstüne çıkılmadıkça XRP’de bir artış ivmesinin görülmeyeceğini ifade ediyor.

XRP’nin Ethereum (ETH) ya da Bitcoin (BTC) ile korelasyonunun bozmasının ise Ripple fiyatı için bir felaket olabileceği düşünülüyor. Çünkü genel itibari ile ETH’nin fiyatı BTC’ye ve altcoin’lerin fiyat hareketi de ETH’a bağlı. Yine de analistler XRP fiyatı konusunda hala umutlu ve XRP’nin BTC karşısında güç kazanacağı düşünülüyor.

Ripple’ın Yükselme İhtimali

Piyasanın popüler analistlerinden “Mitoshi Joe”, XRP‘nin Bitcoin işlem çifti karşısında daha düşük seviyelere gerilemesine rağmen, önemli bir noktaya ulaşması nedeniyle bu eğilimi yakında tersine çevirme ihtimalinin güçlü olduğunu dile getirdi.

Buna ek olarak bazı analistlere göre Bitcoin boğa piyasasına girerken altcoin’ler de BTC’ye eşlik edecek. Ancak bazı analistler Bitcoin piyasa hakimiyetinin artacağını ve bunun altcoin fiyatlarına negatif yansıyacağını düşünüyor.

Yine de günümüzdeki grafiklere bakıldığında altcoin’lerin güne yeşilde başladığını ifade edebiliriz. CoinMarketCap verilerine göre ilk onda yer alan Bitcoin dışındaki tüm kripto paralar 24 saat içinde artış gösterdi. Bitcoin’in ise 15.960 dolara ulaştıktan sonra düzeltme yaptığını ve %0,20 gibi küçük bir geri çekilme yaşadığını görüyoruz.

Altcoin’ler içinde ise %14,57’lik artışla yazının yayına hazırlandığı sırada 12,86 dolar ile işlem gören Chainlink’in (LINK) en iyi performansı sergilediği görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar