X


Çok Beklenen Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

Yatırımcıların beklediği altcoin sezonunun yakında başlayabileceği düşünülüyor. 
11:06
7 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin son günlerdeki yükseliş eğrisini bir konsolidasyon aşaması ile yavaşlatmış görünüyor ve nihayet sıra altcoin’lere gelmiş olabilir. Bitcoin (BTC) yükseliş hareketi sergilerken altcoin’lerin geride kaldığını ve hatta bazılarının düşüş performansı sergilediğini ifade edebiliriz.

Ancak günümüzdeki tablolara bakıldığında altcoin’lerin de Bitcoin’i takip etmeye başladığını ve piyasanın yeşile büründüğünü görüyoruz. Analistlere göre bugünkü altcoin yükselişlerini Ethereum’un (ETH) artış performansı belirledi. Uzun bir yatay ticişlem aret döneminin ardından Ethereum, ETH 2.0 ağ yükseltmesinin piyasaya sürüleceği haberlerinin ardından nihayet ivme kazandı.

Ethereum Fiyatı

Bitcoin 2017 yılından sonra ilk defa 16.000 dolar sınırına dayanırken Ethereum da 380 dolardan 470 dolara kadar yükseldi. Yazının yayına hazırlandığı sırada 456 dolardan işlem gören ETH için bu yükseliş muazzam olarak nitelendiriliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bazı analistlere göre Bitcoin’in hızlı rallisi bir altcoin sezonunu da tetkileyecek ve BTC’nin hızlı rallisi sonucunda elde edilen karlar altcoin’lere can verecek. Yani Bitcoin’in getireceği karların altcoin’lere akacağı düşünülüyor.

Bunlara ek olarak Bitcoin şu anda 15.400-15.500 dolar bandında stabil konumda yer alıyor. BTC 16.000 dolar bandında karşılaştığı reddetme ile bu seviyeler çekildi ve son saatlerde bu seviyede seyrediyor. Böylece lider kripto, sadece birkaç gün önce belirlenen 13.300 dolarlık düşük seviyesinden önemli ölçüde yükselmiş oldu.

Bu yükseliş trendi temel güç tarafından yönlendiriliyor ve piyasanın geri kalanı da Bitcoin’in gücünü takip etmeye başlıyor.

Altcoin’ler Yükselişe Geçecek

Piyasanın popüler analistlerinden Byzantine General Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcon’in düşüş hareketinden önce daha yüksek seviyeleri göreceğini dile getirdi. Bu da altcoin’lerin artış hareketinin fitilini ateşleyecek ve sonunda bir altcoin sezonu başlayacak.

Yukarıdaki grafiği paylaşan analistin açıklamalarından, altcoin’lerde her ne kadar Ethereum lider konumda olsa da ralliyi başlatacak kripto paraların DeFi token’ları olabileceği anlaşılıyor.

Zaten günümüzdeki grafiklere bakıldığında da DeFi token’larının artışa geçtiğini görüyoruz. Özellikle yearn.finance başta olmak üzere tüm Defi token’larında artış başladı. Eğer analistlerin düşündüğü gibi olursa muhtemelen altcoin sezonu da yakın zamanda başlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar