Dikkat: 2020’nin Popüler Token’ı 36 Saatte %100’den Fazla Arttı!

2020 yılının en popüler token’ı yine kısa sürede büyük yükseldi.
09:20
7 Kasım 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yearn.finance (YFI), son günlerde piyasada yaşanan yükselişe rağmen düşüş performansı sergiliyordu. Ancak YFI, Perşembe sabahı 7.500 dolara kadar düştükten sonra 36 saat içinde %100’ün üzerinde artış sergiledi.

Son 24 saat içinde sergilediği %63,10’luk artışla YFI yazının yayına hazırlandığı sırada 14.643 dolarda işlem görüyor ve geride bıraktığımız saatlerde fiyat 18.000 dolara kadar yükseldi. Buna ek olarak YFI’nın sergilediği güçlü fiyat performansı, piyasa hacmi bakımından en büyük 50 kripto para arasına yeniden girmesini sağladı.

YFI’da Daha Büyük Artış Bekleniyor

Analistlere göre YFI henüz vadeli işlem verilerine göre çıkabileceği en yüksek noktaya çıkmadı ve bu sebeple artış için daha alanı bulunuyor.

Buna ek olarak piyasa hacmi bakımından en büyük 39. kripto para biriminin rekor seviyeye doğru artış yaşayacağı ve alım baskısının artacağı da düşünülüyor. Yearn.finance 12 Eylül’de 43.873 dolar ile en yüksek seviyesini görmüştü. Eğer token bu rakama doğru artışa geçerse uzun bir yolu var gibi görünüyor.

Ancak yearn.finance’in ani iniş ve çıkışlarla ünlü olduğunu da bu noktada belirtmek gerekiyor.

DeFi Token’ları

2020 yılının tartışmasız en çok konuşulan konularından biri merkezsiz finansa yani kısaca DeFi oldu. Merkezsiz finans, kripto para ekosistemine adeta bomba gibi düştü ve 2017 yılındaki ICO performanslarına benzer bir performans sergiledi.

Bazı analistler ve uzmanlar DeFi’nin sonunun ICO’lar gibi olacağını düşünüyor ve yakın zamanda tüm DeFi token’larının sıfırlanacağını ifade ediyor. Ancak bunun karşısında DeFi’nin çok güçlü olduğunu ve ICO karşılaştırmasının yanlış olduğunu düşünen kişiler de var.

Bunlara ek olarak DeFi ekosisteminin yanında DeFi token’ları da 2020 yılına damga vurdu. Yearn.finance, Compound (COMP) ve UniSwap (UNI) gibi DeFi token’larının muazzam oranlarda artışlarına şahit olduk ve hepsi 2020 yılında rekor üstüne rekor kırdı.

Ancak Bitcoin’in boğa koşusu başladıktan sonra gerileme yaşayan DeFi token’larının Ethereum’daki (ETH) toparlanma ile yükselişe geçtiğini görüyoruz. DeFi grafiklerine bakıldığında neredeyse tüm DeFi token’alrı şu anda yeşil renkte ilerlemeye devam ediyor. Örneğin; CoinMarketCap verilerine göre Coinbase listelenmesi ile Decentraland (MANA) ve district0x’in (DNT) gibi DeFi token’ları rekor kırdı. Bunlara ek olarak Band Protocol (BAND) %34,73 yükselirken REN’in %21,05 arttığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar