X


Ethereum (ETH) Balinalarından Korkutan Gelişme: Satış Mı Yapıyorlar?

Ethereum balinaları satış mı yapıyor?
13:11
6 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) son 48 saat içerisinde sansasyonel bir  yükseliş yakaladı ve 400 dolar altından işlem görürken bir anda 435 dolara kadar yükseldi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 435 dolardan işlem gören ETH/USD işlem çifti son 24 saat içerisinde de %7 artış yakaladı.

Ethereum fiyatında görülen bu inanılmaz artış, kripto para veri araştırma firması Santiment’in açıkladığı bilgilere göre yakında durabilir ve sert bir gerileme görülebilir. Santiment tarafından aktarılan bilgilere göre top 10 Ethereum balina cüzdan adresinin özellikle son 3 ay içerisinde varlıklarını azalttığı ve cüzdandaki ETH’lerin son 3 ayın en düşük seviyesine gerilediği görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Santiment uzmanları aslında bunun balinaların ETH sattığı anlamına gelmeyebileceğini ve bir ihtimal daha küçük adreslere paylaştırma yapılmış olabileceğini belirtti. Santiment araştırmacıları ETH’nin ana akım kitlelere yayılmasının da hızlanmış olabileceğini vurguladı. Ancak yine de balinaların cüzdanlarındaki azalma oranı, kesinlikle korkutucu gözüküyor.

Kripto para analistleri ise alttaki verilere göre hala ETH’nin önemli bir yükselişe gebe olduğunu vurgulamakta. Tanınan kripto para analisti BTC sakinleştiğinde Ethereum’un 650 dolara kadar çıkacağını belirterek bu iddiasının ekran görüntüsünün bile alınmasını istedi ve o kadar iddialı olduğunu ima etti.

Ancak Crypto Birb tarafından yapılan paylaşımın hedefine ulaşması için gerçekten de BTC fiyatının durgunlaşması gerekiyor. Lider kripto para birimi bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 16.000 doları zorlamaya başladı ve 16.000 dolar direncinin de kırılması tamamen 20.000 dolara çıkış anlamına gelecektir.

Bu esnada 2017 yılındaki gibi Ethereum ve diğer kripto paraların BTC altında ezildiğine tanıklık edebiliriz. Ancak BTC’nin 16.000 dolar direncine takılması ve yerinde sayması kesinlikle altcoin piyasası için yeni bir rallinin en büyük habercisi olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar