X


Ünlü Analist Bitcoin’i Topa Tuttu!

Tecrübeli finansal analist Gary Shilling Bitcoin hakkındaki görüşlerini paylaştı.
18:00
17 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Küresel finansal sistemdeki köklü isimlerin yenilikçi varlık sınıfı kripto paralar hakkında olumsuz görüş bildirmesine alışkınız. Son zamanlarda büyük bir düşüş trendinin etkisi altına giren Bitcoin bu isimlerden birisi tarafından bir kez daha sert bir dille eleştirildi. Eleştirilerin sahibi deneyimli finansal analist Gary Shilling.

New Jersey merkezli A. Gary Shilling & Co. isimli yatırım şirketinin sahibi Shilling Bitcoin hakkında sert ifadeler kullandı. Bitcoin fiyatının düşeceğine olan inancını bildiren Shilling BTC’nin “büyük bir ponzi şemasının bir örneği” olduğunu savundu.

CNBC ekranlarına konuk olan Shilling kripto paralar hakkında sahip olduğu görüşlere yer verdi. Kripto sektörünün opak bir doğasının bulunduğunu iddia eden Shilling bu durumun sorun teşkil ettiğini ifade ediyor. Ünlü analist bu durumu desteklemek adına Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun kimliğinin ifşa edilmemesini ileri sürüyor.

Tecrübeli yatırımcı Shilling kripto para arzının belirli bir miktarda olduğundan da şüphe duyduğunu bildirdi. “Bu konuda bir sınırın bulunduğu kabul ediliyor ancak bu sınırın artırılmayacağı bir taşa mı yazıldı?” şeklinde konuşan Shilling kaygılı olduğunu ifade ediyor.

Açıklamalarında kripto paralara ilişkin temel sorunlara da değinen Shilling Bitcoin’in bir para birimi olmak konusunda başarısız olduğunu savundu. Ünlü analist bu başarısızlığı belirli etkenlere bağlıyor.

Bill Gates, Warren Buffett gibi tanındık isimler de kripto paralar hakkında olumsuz görüş bildiren ünlüler arasında yer alıyor. Öte yandan Twitter CEO’su Jack Dorsey ya da PayPal kurucu ortağı Peter Thiel gibi yeni nesil milyarderler kriptoların geleceğine umutla bakıyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar