Twitter, Bitcoin Konusunda Sessizliğe Bürünüyor

Özet

  • Twitter Bitcoin konusunda 2 yıl önceki rakamlara döndü...
12:00
21 Kasım 2019

Bilindiği gibi Twitter, kripto para ekosisteminin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Neredeyse her piyasa analisti ve yatırımcı Twitter’ı takip ediyor ve sosyal medya platformu üzerinden kripto paralarla ilgili yorumlar, tahminler yapıyor. Ancak son zamanlardaki grafikler, genel katılımın iki yıl önceki seviyelere kadar düştüğünü gösteriyor.

Twitter Sessizliğe Bürünüyor

Bazıları kripto paralarla ilgili haberlerin, tahminlerin, yorumların genel itibariyle Twitter’da dönmesinden şikayetçiler. Çünkü asıl amacı özgürlük olan devrimci teknolojinin tek bir platforma kısılıp kalmasını istemiyorlar. Ancak farklı bir kesim de Twitter’ın oldukça özgür bir yer olduğunu ve kripto ekosisteminin bu platform üzerinde yorumlanmasının bir sorun teşkil etmediğini dile getiriyor. Sonuç olarak değerlendirildiğinde her iki taraf da özgürlüğü ve merkezsizliği savunuyor.

“Skew Markets”in paylaştığı verilere göre, Twitter üzerindeki Bitcoin paylaşımları 2 yıl önceki seviyesine geriledi.

Skew Markets’in paylaştığı verilerin yalnızca Bitcoin için geçerli olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Çünkü hala Twitter’da popülerliğini koruyan projeler var.

Twitter’ın Ötesinde

Bitcoin ile ilgili gelişmelerin artık Twitter’ın ötesine geçtiğini ve farklı platform ve alanlarda devam ettiği düşünülebilir. Ayrıca kötüleyen reklam kampanyaları, dolandırıcılık faaliyetleri ve gereksiz reklamlar olmadan Bitcoin faaliyetlerinin daha güvenli bir platform yürütülmesi hem analistlerin hem yatırımcıların işine gelebilir. Bunun yanında Twitter’ın daha önce kriptolarala ilgili kısıtlamalar getirdiğine de şahit olmuştuk.

Öte yandan tıpkı Twitter’da olduğu gibi Facebook’ta da paylaşımlar kontrol ediliyor ve çeşitli sınırlamalar getiriliyor. Ayrıca “influencers” olarak tanınan ve topluluğu etkileme gücüne sahip olan kişiler de genellikle Bitcoin, BCH, BSV, ETH, XRP gibi kripto para birimleriyle ilgili yorumlar yaparak bazen doğru bazen yanlış yönlendirmeler de bulunuyorlar.

Dolayısıyla sosyal medya platformlarında takip edilen analist ve yatırımcı kişiler büyük önem arz ediyor. Çünkü doğru yönlendirme ve doğru bilgi özellikle kripto ekosisteminde bazı durumlarda hayat kurtarıcı olabiliyor.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar