f Binance, Hint Kripto Para Borsasını Satın Aldı! › COINTURK

Binance, Hint Kripto Para Borsasını Satın Aldı!

Özet

  • Binance, WazirX kripto para borsasını satın aldı.
13:00
21 Kasım 2019

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance, son aylarda genişlettiği itibari para kapılarına bir yenisini daha eklemek adına önemli bir girişime imza attı. Yerel sektörde alanının lider borsası olarak bilinen WazirX, Binance tarafından resmen satın alındı. Binance ve WazirX tarafından yapılan açıklamalarda satın alımın ne kadarlık bir miktar karşılığında yapıldığı belirtilmezken, bunun itibari para kapısı için yapıldığı vurgulandı.

Hindistan’daki Karışık Kripto Para Sektörü

Hindistan içerisindeki durum aslında şu an Binance için bile tehlikeli bir ortam teşkil ediyor. Hindistan Merkez Bankası tarafından 2018 yılının Nisan ayında yayınlanıp Temmuz ayında uygulamaya koyulan genelge, finansal kurumların yerel veya yabancı kripto para platformlarına hizmet vermesini yasaklamıştı.

Hint kripto para topluluğu ve borsalar birliği buna karşı dava açsa da, Hindistan Yüksek Mahkemesi uzun süredir davayı ertelemekte veya olumlu herhangi bir karara varamamakta. Bu da Binance’in yaptığı bu girişimin aslında boşuna bir hamle olabileceği sonucunu doğuruyor.

Binance geçtiğimiz günlerde de Rusya, Ukrayna, Kazakistan ve son olarak ülkemiz Türkiye için benzer hamleler yaparak ilgili ülkelerin itibari paralarını listelemişti.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI