X


Sıcak Gelişme: Binance’e Türk Lirası Desteği Geldi!

Binance, Papara ile ortaklaşa sunacağı Türk Lirası desteğini açıkladı.
12:24
15 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, sonunda birkaç haftadır dolaşan haberlere son noktayı koydu ve Türk Lirası desteğini açıkladı.

Daha önce de geçtiğimiz aylarda Rusya, Kazakistan, Ukrayna ve Nijerya gibi ülkelerin itibari paralarını direkt olarak listeleyerek bir köprü oluşturan Binance, sonunda beklenen müjdeyi verdi. Kullanıcılar Bitcoin (BTC), Ether (ETH), ve XRP işlemlerinde şu an için direkt Türk Lirası kullanabilecek.

Binance CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz Çarşamba günü yaptığı açıklamada 180 itibari parayı listeleyeceklerini belirtse de, Türk Lirası’nın bu kadar çabuk listelenmesi aslında Türkiye içerisindeki piyasaya verilen önemini de gözler önüne sermekte.

Binance Türk Lirası İçin Papara’yı Seçti

Binance’in bu hamleyi yapmak için nasıl bir yol izleyeceği merak edilirken, ünlü borsanın seçtiği platform Papara oldu. Papara ile ortaklık imzalayan Binance, TL desteğini bu şekilde verecek. İlerleyen günlerde kripto para satış işlemleri için de TL desteği getirileceği belirtilse de, şu an için sadece kripto para alımında Papara hesabı üzerinden TL alınabilmekte.

Binance’in Türk Lirası komisyon oranlarına baktığımızda, BtcTurk ile arasındaki farkın 1 Bitcoin için yaklaşık 1.150 TL olduğu görülmekte. Bu yüksek komisyon oranıyla ne kadar kullanılır tahmin etmek güç ama farklı bir alternatif sunması açısından iyi bir gelişme olduğu söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar