Binance Rus Rublesini Desteklemeye Başlayacak!

Binance Rus Rublesi desteği getiriyor.
19:00
21 Ekim 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, yakında yeni itibari para işlem çiftleri eklemeye başlayacak ve yola Rus Rublesi ile çıkma kararı aldı.

Rus Rublesi İki Haftaya Geliyor

Müjdeli haber Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından Rus hükümeti destekli bir etkinlikte verildi. 21 Ekim tarihinde düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak katılan Changpeng Zhao, Rusya’nın ulusal para birimi Ruble’yi iki hafta içerisinde borsada listeleyeceğini duyurdu. Binance bu gelişme ile birlikte Rusya içerisindeki kullanıcıların direkt olarak itibari paraları aracılığıyla kripto para alabilmelerini mümkün hale getirecek.

”Bir veya iki hafta içerisinde direkt olarak Rus rublesi alım satımını destekleyeceğiz. Bu sayede Binance.com üzerinden Ruble ile kolaylıkla kripto para birimi alabileceksiniz.”

Binance geçtiğimiz Ocak ayında da yeni ülkelere itibari para – kripto para tabanlı borsalar açacağını duyurmuştu. Borsa bu doğrultuda Singapur, Malta, Güney Kore, Liechtenstein, Arjantin, Rusya, Türkiye ve Bermuda içerisinde yeni platformlar piyasaya süreceğini açıkladı.

Binance aslında büyük haberi bugün patlattı. Binance CEO’su Changpeng Zhao Twitter üzerinden yaptığı açıklamada yakında Türk Lirası işlem çifti desteği eklenebileceğini birinci ağızdan açıkladı ve sektörde büyük bir heyecan yarattı. Binance’nin bu hamlesi aslında bundan birkaç gün önce Avrasya Blockchain Zirvesi içerisinde benzer müjdeyi veren Huobi’ye bir misilleme bile olabilir.  Binance’nin TL listelemesi hakkındaki detayları buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar