reklamı kapat

STASIS EURO (EURS) Nedir? Nasıl Çalışır?

STASIS platformu Euro’nun faydaları ile Blockchain’in avantajını bir araya getiriyor...
17:00
21 Kasım 2019

STASIS platformu, merkezi olmayan finans sistemi ile zincir dışı piyasa arasındaki boşluğu kapatmayı hedefliyor. Bu amaçla da platform, Blockchain’in gücünü geleneksel varlık sınıflarına uyguluyor.

STASIS EURO (EURS) Nedir?

STASIS kendisini bir “tokenizaiton (token’laştırma) platformu” olarak tanımlıyor. Token’laştırma, geleneksel varlıkların Blockchain üzerinde temsil edilmesi olarak açıklanabilir. Token’laştırılmış bir varlık, dağıtık, evrensel olarak erişilebilir bir sisteme sahip olurken taraflar arasında anında ve doğrudan transfer edilebilir. Bu durum sayesinde aracılara olan ihtiyaç ortadan kalkar ve işlem maliyetleri düşmüş olur. Ayrıca varlık gruplarına çeşitli sebeplerle erişemeyen yatırımcılara, bu varlık gruplarına ulaşma imkanı sunar.

STASIS platformu da kullanıcıları için zincir güvenliğini sağlamak için akıllı sözleşmelerle düzenlenmiş token tasarımı ve token ekonomisi sunuyor. Bunun yanında platformda akıllı sözleşmeler de oluşturulabiliyor.

Öte yandan STASIS kullanıcılarına dijital varlıklar üzerinde “custodial (koruma)” hizmeti de sunuyor. Ayrıca platform şeffaflık düzeyini açıklarken, “Günlük hesap özetleri ve üst düzey bir muhasebe firması tarafından yapılan düzenli denetimler dahil olmak üzere rezerv hesaplarına ilişkin rakipsiz bir şeffaflık düzeyi sunuyoruz.” ifadelerini kullanıyor.

Bunların yanında STASIS piyasa yapıcı olarak da çalıştığını ifade ediyor. Likidite güvence işlemleri, yatırımcıların piyasada tokenize edilmiş varlıkları alıp satabilmelerini sağlıyor.

STASIS EURO (EURS) Nasıl Çalışır?

STASIS tarafından piyasaya sürülen tüm token’lar, 1:1 oranında teminat rezervleri ile tam olarak destekleniyor.

STASIS, akıllı sözleşme oluşturma, üçüncü taraf denetimleri, koruma hizmetleri ve mevcut düzenleyici ortamdaki likidite uzmanlığını içeren tam bir hizmet platformu sunuyor.

STASIS platformunun sunduğu bir stablecoin olan STASIS EURO (EURS), Blockchain teknolojisinin faydalarını Euro’nun itibarı ve göreceli istikrarı ile birleştiriyor.

Bilindiği gibi çoğu kripto para birimi sahibi volatilite riskiyle karşı karşıya kalıyor. EURS, kullanıcılara şeffaf bir şekilde Euro rezervleri ile desteklenen sabit bir dijital varlık sunarak bu riski en aza indirmeleri sağlanıyor.

Bunun yanında platformun yaptığı açıklamalara göre, EURS, en çok işlem gören ikinci para birimi olan Euro’nun faydalarını Blockchain’in şeffaflığı ve verimliliği ile birleştiriyor.

EURS Nereden Alınır?

1:1 oranında Euro’ya sabitlenmiş olan ve yazının yayına hazırlandığı sırada 1.10 dolardan işlem gören EURS’yi Bitfinex ve Tokens.net gibi kripto para birimi borsaların elde edebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.