Bakkt Nakit Ödemeli BTC Vadeli İşlemlerini Aralık’ta Başlatacak

Özet

  • Bakkt CME’ye rakip oluyor...
11:00
22 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

The Block’un haberine göre fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sağlayıcısı olan Bakkt, nakit olarak ödenen Bitcoin vadeli işlemlerinin başlatıldığını resmen açıkladı.

Bakkt’ın Yeni Ürünü

Bugün yapılan açıklamalara göre Bakkt, yeni ürününü Intercontinental Exchange’in (ICE) Singapur birimi üzerinden sunacak ve 9 Aralık’ta listeleme başlayacak.

Öte yandan ICE Futures Singapore, Bakkt dolar cinsinden kabul edilecek olan Bitcoin Nakit Ödemeli Aylık Vadeli İşlem sözleşmesini listelerken ICE Clear Singapore işlemlerin düzgün bir şekilde gerçekleştiğinden emin olacak. Her iki kurumun da Singapur Para Otoritesi tarafından düzenlendiği biliniyor.

ICE Futures ve Clear Singapore COO Başkanı Lucas Schmeddes konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Yeni nakit olarak düzenlenmiş vadeli işlem sözleşmemiz, Asya ve tüm dünyadaki yatırımcılara Bitcoin piyasalarında riskten korunmak uygun ve sermaye açısından verimli bir yol sağlayacak. Fiziksel vadeli işlem sözleşmemizin başarısını artıracak şekilde tasarlanan nakit vadeli işlemler ICE’nin düzenlenmiş ve küresel olarak erişilebilir piyasasını kullanarak Bitcoin işlemleri için güvenli ve uyumlu bir ortam sunacak.

Bunların yanında bilindiği gibi ICE, New York Stock Exchange’in ana şirketi olarak yıllardır varlığını sürdürüyor.

Bakkt’ın nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemleri sunma planı ilk olarak New York’taki bir konferansta baş işletme görevlisi Adam White tarafından açıklanmıştı.

Nakit Ödenmiş BTC Vadeli İşlemleri

Bunların yanında türev borsası devi CME Group, nakit olarak ödenmiş Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin hala tek sağlayıcısı konumunda yer alıyor. Ancak Bakkt’in son hamlesiyle piyasada bu konuda rekabet başlayacak gibi görünüyor.

CME, 13 Ocak’ta Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir opsiyon ürününü piyasaya sürmeyi planlarken Bakkt de 9 Aralık’ta yeni ürününü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI