X


Trace Mayer: Borsalar Batarsa Bitcoin (BTC) Fiyatı Artar!

Trace Mayer, Bitcoin'in (BTC) değerinin borsalar battıkça artacağını iddia etmekte.
09:00
16 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para borsalarının korktuğu isim olarak da tanınan Trace Mayer, aslında anahtar ispatı veya proof of keys modelinin arkasındaki önemli kişi olarak biliniyor. İlk olarak 2018 yılında kullanıcıların borsalardaki Bitcoin‘lerini (BTC) çekmelerini söyleyen ve borsalarda aslında bu kadar kripto para olmadığını belirten Mayer, bunu 2019 yılında tekrarladı ve 2020 yılında da tekrarlayacağını belirtmekte.

Coinbase Gövde Gösterisi Yaptı

Kripto para borsalarının BTC’nin verdiği merkeziyetsizliği insanların elinden aldığına değinen Mayer, bunun aslında merkeziyetsizliğe aykırı olduğunu ve her insanın kendi özel anahtarına sahip olması gerektiğini vurgulamakta.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase‘in, ilk proof of keys duyurusu yapıldığında kullanıcılara ”800.000 adet Bitcoin’i soğuk depolama cüzdanları arasında transfer edeceğiz” duyurusu yaptığını belirten Mayer, aslında bunun bir gövde gösterisi olduğunu ve yatırılan BTC’lerin hala orada olduğunu göstermek için atılan bir adım olduğunu vurguladı.

Coinbase’in bunu yapmakta başarısız olmasının aslında Bitcoin’in başına gelebilecek en iyi şeylerden birisi olacağına da değinen ünlü uzman, Mt. Gox ve QuadrigaCX gibi kripto para borsalarının başına gelenlerin BTC fiyatı için olumlu gelişmeler olduğunun altını çizdi.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmada, kurumsal yatırımcıların yüzde 92 gibi büyük bir kısmının kripto para borsalarına güvendiği bilgisi ortaya çıkarıldı. Bu da aslında Trace Mayer’in kurumsal yatırımcılar arasında o kadar büyük bir etki yaratamadığını kanıtlamakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar