f Kurumsal Yatırımcıların Yüzde 92’si Kripto Para Borsalarına Güveniyor! › COINTURK

Kurumsal Yatırımcıların Yüzde 92’si Kripto Para Borsalarına Güveniyor!

Özet

  • Kurumsal yatırımcılar kripto paralarını depolamak için kripto para borsalarını tercih etmekte.
17:00
24 Kasım 2019

Yeni elde edilen verilere göre, kurumsal kripto para yatırımcılarının ezici çoğunluğa sahip bir kısmı, kripto para birimlerini direkt olarak kripto para borsalarında tutmayı tercih ediyor.

Binance tarafından hazırlanan ve 22 Kasım tarihinde yayınlanan anketin sonuçlarında kurumsal yatırımcılara yönelik farklı bilgiler de yer alıyor. Binance ilgili araştırmasında 76 kurumsal yatırımcıya kripto para sektöründe nasıl davrandıkları ve sahip oldukları coin’leri nerede ne kadar süre depoladıkları gibi sorular yöneltti.

En şaşırtan sonuçlardan birisi de, varlıklarını koruma konusunda bireysel yatırımcılara göre daha garantici olan kurumsal yatırımcıların yüzde 92’sinin, depolama konusunda kripto para borsalarını tercih etmeleri oldu. Kurumsal kripto para yatırımcıları sadece kripto para borsalarına değil, bunun yanı sıra Coinbase Custody benzeri özel depolama firmalarına da güvenip, donanım cüzdanlarını veya soğuk depolama cüzdanlarını üçüncü plana atmakta.

Binance araştırmacılarına göre soğuk (çevrimdışı)  depolama cüzdanlarının ikinci hatta üçüncü sırada gelmesinin sebebi ise, varlık transfer etmek istendiğinde firmaların karşılaştığı zorluklar ve işlemlerin uzun sürmesi olarak öne çıkıyor.

İçerik Rehberi

Proof of Keys Borsalara Karşı!

Aslında QuadrigaCX gibi kripto para borsalarının son yıllarda yaşadığı sıkıntılar, kripto para borsalarına olan güveni azaltmakta ve buna dair bir etkinlik bile düzenlenmeye başladı. Proof of Keys isimli etkinliğin başını çeken Trace Mayer, insanları borsalardaki paralarını çekmeye ve ”kendi özel anahtarlarına sahip olmaya” davet ediyor ve bu etkinliği ile ciddi ilgi çekmekte.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI