X


Cardano’nun Shelley Test Ağı 5 Milyar ADA İle Başladı!

Cardano'nun Shelley test ağı ciddi bir başlangıç yaptı.
08:00
16 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Toplam piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimlerinden birisi olan Cardano‘nun (ADA) uzun süredir beklenen Shelley güncellemesinin test ağı, tamı tamına 5 milyar ADA coin’i yani yaklaşık olarak 195 milyon dolarlık staking ile hizmet vermeye başladı.

Shelley Staking Hizmeti Başladı

Cardano’nun arkasındaki proje olan IOHK tarafından yayınlanan bildiride, 240’tan fazla staking havuzunun staking için hazır olduğu belirtilmişti. Ağın hizmet vermeye başlamasının üzerinden 24 saat geçmesinden sonra ise 120’den fazla staking havuzu buna katıldığını ilan etti. Cardano‘nun ve Shelley’in hedeflediği nihai nokta ise 1.000 staking havuzunun katılım göstermesi.

ADA yatırımcıları, kullanıcıların da katılabileceği Shelley teşvikli test ağına giriş yapmak için sabırsızlanıyor. Test ağı sürecinin sonlarında kullanıcıların katılımı da sağlanacak ve kullanıcılar ağda belirli ödüller kazanabilecek. Cardano ağı, Shelley test ağına katılan kullanıcıların staking yaptığı coin miktarına göre belirli ödüller almasını hedefliyor ve buna özel bir hesaplama araçları bile mevcut. Örnek vermek gerekirse yaklaşık olarak 100.000 ADA ile staking yapan bir kullanıcı şu an için 260 dolarlık  yıllık kazanç elde edebilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar